Windows Defender'ın Adı Değişiyor: İşte Microsoft Defender

Windows Defender’ın Adı Değişiyor: İşte Microsoft Defender

PC platformunda en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows'un kullanıcıları, sık sık makûs gayeli yazılım içeren programları bilgisayarlarının içerisine konumlandırabiliyorlar. Microsoft ise bu sorunu çözmek ve kullanıcılarını bu cins yazılımlara karşı korumak için özel bir antivirüs kullanıyor.

Windows'un son sürümü Windows 10 işletim sisteminin içerisinde de bulunan Windows Defender, kullanıcıları makus gayeli yazılımlardan büyük ölçüde koruyor. Daima olarak data tabanını güncelleyen Windows Defender sayesinde bilgisayarlarımız inançta kalıyor.

Windows Defender'ın Adı Değişiyor: İşte Microsoft Defender

24 Ekim 2006 yılında yayınlanan Windows Defender, emekliye ayrılıyor ve artık yerini Microsoft Defender'a bırakıyor. Microsoft'un bu türlü bir adımı gerçekleştirmekteki emelinin Windows Defender'ı birçok alanda kullanılan ortak bir güvenlik yazılımı hâline getirmek olduğu söyleniyor.

Microsoft'tan gelen bir açıklamaya nazaran Microsoft Defender sayesinde çapraz platform dayanağına sahip olunacak.

Windows Defender'ın Adı Değişiyor: İşte Microsoft Defender

Windows işletim sisteminin daha şimdiden Microsoft Defender'a ahenk sağladığı görülüyor. Microsoft'un internet tarayıcısı olan Edge'de fark edilen bir ayarda Windows Defender yerine Microsoft Defender SmartScreen yazılması dikkatleri çekiyor.

Silikon Vadisi devi yazılım şirketi, birebir zamanda Windows Defender Antivirus yazılımının ismini Microsoft Defender Antivirus'e ve Windows Defender Exploit Guard ismini ise Microsoft Defender Exploit Guard'a çevirdi.