VIVO X30 ve Y19 Modelleri Ufukta Göründü

VIVO X30 ve Y19 Modelleri Ufukta Göründü

Çin’de çıkışını yapan VIVO Z5X’in ve Hindistan’da da yakın vakitte çıkması beklenen Z serisi ortadayken, VIVO’nun X ve Y serilerine de yeni bir modeller hazırladığını iddia etmek sıkıntı değil. Hatta şirket, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne VIVO X30 ve Y19’un isim hakları için müracaatta bulundu lakin müracaat dokümanlarında aygıtlarla ilgili değerli bir bilgi bulunmuyor.

VIVO X30 ve Y19 Modelleri Ufukta Göründü VIVO X30 ve Y19 Modelleri Ufukta Göründü

Her ne kadar elimizde değerli bir bilgi bulunmasa da VIVO X30’un geleceğini uzun müddettir biliyoruz ve X serisinin sıradaki modeli olabilir. Tıpkı vakitte çıkışıyla, X serisinin X27 ve X27 Pro modelleriyle birlikte serinin en güçlü telefonlarından olması bekleniyor. İnovasyoncu vizyonuyla bilinen VIVO’nun, ekrana gömülü kamerası olan bir telefon esasen çıkarmış olduğu için, yeni X30’da ne üzere inovasyonlar yapacağıysa merak konusu.

Şirket tahminen de iki farklı tasarım halinde patentini aldığı zıt çentikle yenilikçi siyasetini devam ettirebilir.

VIVO X30 ve Y19 Modelleri Ufukta Göründü

Bir yandan da VIVO’nun patentini şimdi yeni aldığı bu iki tasarımı X30’da kullanmasının ihtimali düşük görülüyor. Dizaynlar her ne kadar çizim halindeyken sahiden uzak görünseler de yakın vakitte aykırı çentikli telefonlar görmemiz bekleniyor zira dal hala telefon ekranlarını nasıl daha büyük hale getirebileceğinin yanıtını net bir halde bulamadı. Bu arayışın sonuçlarını bekleyip görmemiz gerekecek.