Asus'un ROG Phone 2'nin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Asus’un ROG Phone 2’nin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Asus, büsbütün oyunseverler için odaklandığı yeni akıllı telefonu ROG Phone 2 için çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin 23 Temmuz'da tanıtması beklenen akıllı telefonu şimdi popüler işlemci testleri platformu Geekbench'te görüldü. 

Geekbench'te ortaya çıkan Asus ROG Phone 2, 12 GB RAM içeriyor ve Qualcomm'un yeni işlemcisi Snapdragon 855 Plus'ı kullanıyor.

Asus'un ROG Phone 2'nin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Asus ROG Phone 2, ASUS_I001DC model numarasıyla karşımıza çıkıyor. Android 9 Pie işletim sisteminin kullanıldığı akıllı telefon; 60, 90 ve 120 Hz ekran yenileme suratına sahip. 6.24 inç ekran boyutuna sahip olan Asus ROG Phone 2, FHD+ ekran çözünürlüğüyle geliyor.

4.500 mAh batarya kapasitesi bulunacak olan Asus ROG Phone 2, süratli şarj takviyesiyle de kesintisiz oyun tecrübesi sunmaya hazırlanıyor. 

İşte Asus ROG Phone 2'nin Geekbench sonuçları:

Asus'un ROG Phone 2'nin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Bugüne kadar yapılmış olan tek işlemcili testlerde en yüksek puanı Samsung Galaxy S10, 4.289 puan ile aldı. Asus ROG Phone 2 ise tek işlemcili testlerde 3.616 puan aldı. Bu puan Asus ROG Phone 2'nin dördüncü sırada olmasına neden oluyor. Lakin çok işlemcili testlerde ise durum biraz daha farklı. Geekbench'in çok işlemcili testlerinde birincilik bugüne kadar Xiaomi Black Shark'a aitti ve aldığı puan 10.771'di. Asus ROG Phone ise almış olduğu 11.300 puanla Xiaomi'nin tahtına sahip olmuş durumda.

Telefonun lansman etkinliklerinin yapılmasıyla birlikte Asus ROG Phone 2'nin tüm özelliklerini ve fiyatını öğrenmiş olacağız.