Whatsapp, Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Whatsapp, Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Facebook'un sahip olduğu anlık iletileşme uygulaması WhatsApp'ın Android sürümünde, durum güncellemelerinden hoşlanmayan kullanıcıları ziyadesiyle şad edecek bir özelliğin geliştirilmeye başlandığı keşfedildi. WhatsApp Beta uygulamasının 2.19.183 sürümüne güncellenmesiyle ortaya çıkan bu özellik, kullanıcıların istedikleri takdirde arkadaşlarının durum güncellemelerini gizlemesine imkan sağlıyor. Şahısların durumlarını görüntüleyebildiğiniz ekrana eklenen 'Durumları Gizle' butonu, bireylerin durum paylaşımlarını gizliyor. Büsbütün kullanıcının tercihine bırakılmış olan bu seçenek, istenildiği takdirde tekrar tıpkı tuş kullanılarak gizlenen durumlar gösterilebiliyor.

Whatsapp, Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp şu an için özelliği kullanıcılardan bağımsız olarak test ediyor. Testlerin başarılı olması halinde şirket, özelliği beta kullanıcılarının kullanımına açacak ve geri bildirim toplayacak. Son olarak ise her şeyin istenildiği gitmesi halinde özellik kararlı sürüme gelecek. Böylece WhatsApp kullanıcıları, telefonlarında kayıtlı olan öbür WhatsApp kulanıcılarının paylaştıkları durum güncellemelerini büsbütün kapatabilecekler.

Whatsapp'ın bu güncellemeyi ne kadar müddetle test edeceği ve uygulamanın olağan sürümlerine bu özelliğin ne vakit entegre edileceği bilinmiyor. Buna ek olarak iOS kullanıcılarıyla da ilgili olarak rastgele bir bilgi şimdilik kelam konusu değil.