WhatsApp'a Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp'a yeni bir özellik geliyor. Her ne kadar WhatsApp'ın yenilikler konusunda yavaş olduğu tabir edilsede, WhatsApp'ın yeni özelliğinin bir sonraki güncellemeyle geleceği açıklandı.

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bu özellik, fotoğraf düzenleme süreçleriyle ilgili. Aslında şu an, WhatsApp üzerinden bir fotoğrafı düzenleyerek karşı tarafa gönderiyoruz lakin bu yeni özellik, hem fotoğrafın yepyeni halini hem de düzenlenmiş olan öteki formunu göndermeye yarıyor. Bu sayede her iki görsel de karşı tarafa gönderilebiliyor.

WhatsApp'a Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor

Bu özelliğe “Hızlı Düzenleme Kısayolu” ismi verilmiş durumda ve iOS'ta bir şahsa gönderdiğiniz fotoğrafın üzerine dokunduğunuz vakit ortaya çıkıyor. Uygulamaya eklenecek olan “Düzenle” butonuyla kullanılabilecek olan bu özellik, fotoğraf düzenleme menüsünü süratlice açmanıza imkan veriyor.

Bu özellik Android işletim sistemine de gelecek. Yeniden gönderdiğiniz bir fotoğrafın üzerine dokunduktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklanması gerekiyor. Açılan menüde “Düzenle” seçeneğine dokunarak fotoğrafın süratli bir halde düzenleme yapılabilecek.

WhatsApp'a Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor

WhatsApp'ın bu yeni özelliğini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.