Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu – 2019

Xbox One serisi, satış sayıları konusunda PlayStation 4'ün gerisinde kalmış olsa da Microsoft, şirketin gözbebeği pozisyonundaki konsolu için her türlü dayanağı sağlamaya devam ediyor. Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X modelleri için son yıllarda çıkan ve oyuncular tarafından en çok sevilen 10 oyunu listeliyoruz. Birçok farklı kategoride bulunan oyunlardan kesinlikle birkaç tanesi hoşunuza gidecektir.

Resident Evil 2:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

 • Microsoft Store fiyatı: 472,50 TL

Resident Evil serisinin en tanınan oyunlarından Resident Evil 2, birinci olarak 1998 yılında yayınlanmıştı. Yıllar sonra oyun, yeni jenerasyon konsollar -özellikle Xbox One X- için büsbütün tekrar tasarlandı. Bir hayatta kalma ve dehşet oyunu olan Resident Evil 2, sahip olduğu çok yeterli grafiklere karşın nostalji yaşatmayı da başarıyor.

Resident Evil 2 oynanış görüntüsü:

Forza Horizon 4:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

 • Microsoft Store fiyatı: 260 TL (Standart Edition)
 • Xbox Game Pass aboneliğiyle satın almadan oynanabilir

Xbox oyun konsolu denince akla birinci gelen serilerden olan Forza'nın Horizon ve Motorsport olmak üzere iki farklı oyun serisi bulunuyor. Horizon serisi daha çok açık dünyada arcade usulü oynanış sunarken, Motorsport ise yarış odaklı bir simülasyon tecrübesi yaşatıyor. Serinin son oyunu Forza Horizon 4, Birleşik Krallık haritası, sahip olduğu araç çeşitliliği ve mükemmel grafikleriyle adeta bir görsel şölen yaşatıyor.

Forza Horizon 4 oynanış görüntüsü:

Gears of War 4:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

 • Microsoft Store fiyatı: 69,99 TL
 • Xbox Game Pass aboneliğiyle satın almadan oynanabilir

Xbox'a özel serilerden biri olan Gears of War'un 4. oyunu, başka Gears oyunlarından alışılan bir oynanışa sahip. Basitçe siper alıp, düşmanı vurup yeni açılan kapılardan oyuna devam etme üzere bir anlayışın üzerine heyeti olan oyun, oynanış bakımından serinin üçüncü oyununun üstüne pek bir şey katmamış olsa da zaten Gears serisinin takipçilerinin de talebi bu istikametteydi. Üçüncü oyunun 25 yıl sonrasını husus alan Gears of War 4, uygun fiyatı ve Game Pass kütüphanesine dahil olması sebebiyle her Xbox kullanıcısının oynaması gereken bir oyun. Gears of War 4'ün çok oyunculu modunda arkadaşlarınızla da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Gears of War 4 oynanış görüntüsü:

Cuphead:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

 • Microsoft Store fiyatı: 56,25 TL

1930'lu yılların tanınan çizgi sinemalarından esinlenerek geliştirilen Cuphead, nostaljik grafiklere sahip bir aksiyon oyunu. Basitçe 'boss' diye tabir edilen kısım sonu canavarlarını yenmek üzerine şurası oyun, tek oyunculu olarak oynanabiliyor ve co-op seçenekleriyle arkadaşlarınızla da eğlenceli vakitler vadediyor.

Cuphead oynanış görüntüsü:

Sea of Thieves:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

Diğer oyunlardan farklı bir usul ile karşımıza çıkan Sea of Thieves, arkadaşlarınızla birlikte korsanlık yapabileceğiniz eğlenceli bir oyun. Çeşitli ganimetler ve sürprizlerle dolu bir haritaya sahip olan Sea of Thieves, tek başına oynamak isteyen oyuncular için ise pek önerilmiyor. Başka korsan gemileriyle savaşa girebileceğiniz yahut ganimetlerin peşinde koşabileceğiniz Sea of Thieves, arkadaşlarıyla yeni maceralara yelken açmak isteyenler için hayli âlâ bir tercih.

Sea of Thieves oynanış görüntüsü:

Halo 5: Guardians:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

 • Microsoft Store fiyatı: 90 TL
 • Xbox Game Pass aboneliğiyle satın almadan oynanabilir

Xbox'a özel en eski serilerden biri olan Halo'nun beşinci oyunu Halo 5: Guardians, oyun dünyasının en değerli FPS oyunlarından biri. 2001 yılında piyasaya sürülen Halo: Combat Evolved, “konsollarda FPS oynanmaz” algısını yıkmayı başarmıştı. Battlefield serisinden bile evvel çıkan Halo, geniş bir harita, çok oyunculu mod ve devrine nazaran çok yeterli bir senaryo moduyla geliyordu. Halo 5: Guardians da serinin geleneğini koruyarak epey yeterli bir FPS oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Halo 5: Guardians oynanış görüntüsü:

Apex Legends:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

 • Microsoft Store fiyatı: Ücretsiz

Xbox One da dahil tüm platformlarda fiyatsız olarak oynanılabilen Apex Legends, EA tarafından geliştirilen ve Battle Royale oyuncuları tarafından hayli sevilen bir oyun oldu. Titanfall ile tıpkı kozmosta geçen oyun, kısa müddette milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı ve şu an Fortnite ile birlikte en çok oynanan Battle Royale oyunları ortasında yerini aldı.

Apex Legends oynanış görüntüsü:

Battlefield V:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

2. Dünya Savaşı'nı husus alan Battlefield V; Firestorm isimli Battle Royale modu, 64 kişilik çok oyunculu mod ve klasik savaş kıssalarını oynayabileceğiniz tek oyunculu modlarla uzun bir oyun tecrübesi vadediyor. Serinin son oyunu olan Battlefield V, dayanılmaz grafikleriyle de dikkat çekiyor.

Battlefield V oynanış görüntüsü:

Red Dead Redemption 2:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

 • Microsoft Store fiyatı: 566 TL

Rockstar Games'in kovboy temalı aksiyon ve macera oyunu Red Dead Redemption 2, tüm platformların oyuncuları tarafından yıllardır beklenen bir oyundu. Xbox One ve PlayStation 4 için 27 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan oyun, birçok incelemeden rekor puanlar aldı. Ayrıntılarla dolu bir açık dünyaya sahip olan Red Dead Redemption 2, sıkıntısız oynanış dinamikleri ve harika grafikleriyle oynanmaya kıymet bir oyun.

Red Dead Redemption 2 oynanış görüntüsü:

Assassin's Creed Odyssey:

Xbox Oyunları: En İyi Xbox 10 One Oyunu - 2019

 • Microsoft Store fiyatı: 602 TL

Yılların serisi Assassin's Creed, Origins ile birlikte açık dünya RPG tarafına yönelmişti. Odyssey ile de bunu devam ettiren Ubisoft, son oyunuyla suikastçıların kıssasını milattan evvel 431 yılına, Antik Yunanistan'a taşıdı. Alışılmış ki grafikler ve oynanış konusunda harikaya yakın olan Assassin's Creed Odyssey, Origins ile hayli benzerlik taşıyan bir oyun.

Assassin's Creed Odyssey oynanış görüntüsü:

2019 yılında oynayabileceğiniz en uygun 10 Xbox One oyununu derlediğimiz listemizin sonuna geldik. Bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz oyunları yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Öbür bir oyun listesinde görüşmek üzere 🙂