Xiaomi CC9, Yenilenmiş MiMoji ile Gelecek

Xiaomi CC9, Yenilenmiş MiMoji ile Gelecek

İlk olarak Apple tarafından iPhone X akıllı telefonuyla bir arada tanıtılan ve kullanıcının yüzündeki hareketlerin takip edilip emoji hızlarına aktarılarak animasyonlu emojiler oluşturulma tekniği Animoji, devrinde çok tanınan olmuş ve Samsung (AR Emoji), Xiaomi (MiMoji), ASUS (Zenimoji) ve Huawei (Qmoji) tarafından da kendi taşınabilir işletim sistemi arayüzlerine aktarılmıştı.

Günümüzde artık pek de gündemde olmayan Animoji özelliği yani AR Lens, Xiaomi tarafından tekrar gündeme getiriliyor. Ortaya çıkan bilgilere nazaran Xiaomi, yeni ve argümanlı akıllı telefonu CC9'da MiMoji'nin yeni bir sürümünü barındıracak. Genç kullanıcılara yönelik olarak tasarlanan bir akıllı telefon olan CC9'da Xiaomi'nin bu özelliği geliştirmesi mantıklı bir hareket üzere gözüküyor.

Xiaomi CC9, Yenilenmiş MiMoji ile Gelecek

Hâlihazırda kullanımda olan MiMoji'nin hudutlu karakter çeşidi sayısı konusunda Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, kimi geliştirmeler yapmış. Çin'in toplumsal medya platformu Weibo üzerinde paylaşılan bir görüntü ve bilgilere nazaran yeni MiMoji sürümünde tam 165 farklı saç tarzı, yüz çeşidi ve aksesuar bulunuyor. Bu doğrultuda kullanıcıların artık karakterlerini daha da kişiselleştirebileceklerini söyleyebiliriz.

Kullanıcıların fotoğraf ve görüntü çekebilecekleri, oluşturdukları avatarları bir fotoğrafa ekleyebilecekleri yeni MiMoji sürümünün 2 Temmuz'da tanıtılacak olan CC9, CC9e ve CC9 Meitu akıllı telefonlarında varsayılan olarak gelmesi bekleniyor.