Yatay Kamera Modüllü iPhone Pro Konsepti Ortaya Çıktı

Yatay Kamera Modüllü iPhone Pro Konsepti Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz aylar içerisinde iPhone 11 hakkında ortaya çıkan tüm argümanlar, aygıtın art kameralarının kare bir kamera modülü içerisinde konumlandırılacağını gösteriyordu. Bugün yayınlanan bir konsept çalışması ise iPhone Pro aygıtının art kameralarının Samsung Galaxy serilerinde görmeye alışkın olduğumuz üzere yatay bir kamera modülü içerisinde yan yana konumlandırılacağını sav ediyor.

Kullanıcıların kare kamera modülünden daha çok tercih edeceği yatay kamera modülünü konseptinde kullanan Concept Creator isimli YouTube kanalının sahibi Jermaine Smit, yaklaşık 258 saatini harcayarak bu görüntüyü ortaya koyduğunu söylüyor. Apple'ın 3 art kamera konseptlerine ters gelmeyen konsept, kameraları yan yana sıraya diziyor ve ortaya yerleştiriyor.

Yatay Kamera Modüllü iPhone Pro Konsepti Ortaya Çıktı

3 kamerasından birisi Huawei P30 Pro'da da gördüğümüz üzere periskop kamera olarak tasarlanan iPhone Pro'nun ekranında da rastgele bir çentik bulunmuyor. Aygıtın ön kamerası ise kızaklı bir düzenek ile dışarıya çıkıyor. Ekran içi ses teknolojisine sahip olan konsept aygıtta bu sebeple rastgele bir fizikî hoparlör de yer almıyor.