Xiaomi, Mi A3 ve Mi A3 Lite Cihazlarını Resmen Duyurdu

Xiaomi, Mi A3 ve Mi A3 Lite Cihazlarını Resmen Duyurdu

Xiaomi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte Mi A3 ve Mi A3 Lite aygıtlarını birinci sefer resmen tanıttı. Xiaomi'nin Global Sözcüsü Donovan Sung, Mi A2 serisine değinerek hayranların beklediği yeni kuşak özelliklerin Mi A3 ikilisinde bulunduğunu belirtti. Sung, rastgele bir özellik açıklamasında bulunmasa da ortaya çıkan bilgiler sonucunda makul bilgilere sahibiz.

Edindiğimiz bilgilerden öğrendiğimiz kadarıyla Xiaomi Mi A3 içerisinde Snapdragon 730 işlemcisini bulundururken Xiaomi Mi A3 Lite, Snapdragon 675 ile birlikte gelecek. Bundan evvel çıkan bilgilere nazaran A3 modeli 'bamboo_sprout' kod ismiyle gelirken Lite modelinin 'cosmos_sprout' kod ismiyle geleceği biliniyordu.

Xiaomi, Mi A3 ve Mi A3 Lite Cihazlarını Resmen Duyurdu

Konu kod isimlerine gelmişken Xiaomi'nin M1906F9SH model numaralı bir aygıtının da FCC'de görüntülendiğini söyleyebiliriz. Yakından incelendiği vakit CC9 ve CC9e aygıtlarıyla büyük benzerlik gösteren bu iki telefon, Xiaomi'nin global manada kullanacağı aygıtlar olabilir. Dahası, FCC dokümanlarında aygıtın 48 megapiksellik ana kamera sensörüne sahip olduğu da görülebiliyor.

Android One programına kayıtlı olan Mi A3 ve Mi A3 Lite, Android 9 Pie işletim sistemini stok halde kullanacak. Mi A3'ün ekrana gömülü bir parmak izi okuyucu ve üçlü bir kamera dizilimiyle gelmesi konusuna epey olumlu halde bakılıyor. Bunun yanı sıra Lite modelin iki kamera ve nispeten daha ucuz donanımlarla gelmesi bekleniyor. Şu an için bu söylentilerin hepsi birer sav olduğu için telefonların lansman tarihini beklemek en gerçek karar olacaktır.