Galaxy Note10'da Kulaklık Girişinin Olmayacağı İddia Edildi

Galaxy Note10’da Kulaklık Girişinin Olmayacağı İddia Edildi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, pek çok eksiği nedeniyle tüketiciler tarafından ziyadesiyle eleştiriliyor olsa da sunduğu birtakım özelliklerle de farkını ortaya koymayı başarıyor. Samsung’un rakiplerinin önünde olduğu özelliklerden biri de 3.5mm analog kulaklık girişi. Apple, Huawei üzere kesimin önde gelen oyuncuları, 3.5mm’lik kulaklık girişini telefonlarından kaldırırken Samsung, tüketicilerin büyük bir çoğunluğu tarafından kullanılmaya devam edilen kulaklık girişlerini aygıtlarında bulundurmaya devam ediyor.

Samsung, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği açıklama ile yeni amiral gemisi Galaxy Note10’un 7 Ağustos tarihinde tanıtılacağını duyurmuştu. Aygıtın tanıtımına bu kadar kısa bir müddet kalmış olması, Galaxy Note10 ile ilgili sızıntıların da artış göstermesine neden oldu. Ortaya çıkan son Galaxy Note10 sızıntısı ise Samsung hayranlarının canının sıkılmasına neden olabilir. Çünkü sızıntı görsellere nazaran Samsung, yeni amiral gemisi telefonunda 3.5mm kulaklık girişine yer vermeyecek.

Kablolu kulaklıkların dönemi kapanıyor mu?

Galaxy Note10'da Kulaklık Girişinin Olmayacağı İddia Edildi

Günümüzde kablosuz kulaklıklar ziyadesiyle yaygınlaşmış olsalar da büyük bir çoğunluğun hala kablolu kulaklık kullandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle aygıtlardan kulaklık girişinin kaldırılması tüketiciler tarafından pek beğenilen karşılanmıyor. Harici olarak satılan dönüştürücüler ile kablolu kulaklıkları, USB Type-C girişi ile aygıtlara bağlamak mümkün oluyor fakat birden fazla kullanıcı dönüştürücülerle uğraşmanın zahmetli bir iş olduğunu düşünüyor.

Galaxy Note10'da Kulaklık Girişinin Olmayacağı İddia Edildi

Ortaya çıkan görseller sadece kulaklık girişini değil, aygıtın öbür tasarım ayrıntılarını da gözler önüne seriyor. Buna nazaran aygıtın alt kısmında S-Pen, hoparlör ızgarası, USB Type-C girişi ve mikrofon bulunacak. Üst tarafta ise MicroSD kart ve SIM kart tuvası bulunuyor. Aygıtın sağ tarafında hiçbir fizikî tuşun bulunmaması dikkat çekiyor. Sol tarafta ise üstte ses açma/kısma tuşu ile güç butonu bulunuyor. Görünüşe nazaran Samsung, Galaxy Note10’da Bixby butonuna yer vermeyecek.