Xiaomi Mi A3'ün Teknik Özellikleri ve Resmi Görselleri

Xiaomi Mi A3’ün Teknik Özellikleri ve Resmi Görselleri

Geçtiğimiz günlerde Mi A2'nin devam modelinin geleceğini attığı tweet ile duyuran Xiaomi Global Sözcüsü Donovan Sung, Mi A2 ve Mi A2 Lite'ın fotoğrafını paylaşarak Mi A3'ten beklenenleri Xiaomi hayranlarına sormuştu. Bunun akabinde, bugün ortaya çıkan fotoğraflar ise Mi A3'ü en net halde görmemizi sağlıyor.

Birkaç hafta evvel tanıtılan Xiaomi Mi CC9 ve CC9e modellerinin Mi A3 ve Mi A3 Lite ile benzerlik taşıyacağı konuşulanlar ortasındaydı, yayınlanan son fotoğraflar ve teknik özellikler de bu durumu doğrular nitelikte. Xiaomi Mi A3 ve Mi A3 Lite, bu aygıtlarla tıpkı dizayna sahip olacağı üzere küçük donanımsal farklılıklar içerecek. Bununla birlikte telefonlar, MIUI arayüzü yerine Android One ile gelecek.

Xiaomi Mi A3'ün Teknik Özellikleri ve Resmi Görselleri

Xiaomi Mi A3'ün yayınlanan en son resmi görselleri, aygıtın Mi A2'nin tersine art tarafta bir parmak izi okuyucuya sahip olmayacağını bizlere gösteriyor. Muhtemelen ekrana gömülü parmak izi okuyucuya sahip olacak Mi A3, gücünü Qualcomm'un Snapdragon 665 yonga setinden alıyor olacak. Daha evvel Snapdragon 730 ile geleceği sav edilen Mi A3, bu manada aygıtı bekleyenleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Xiaomi Mi A3'ün Teknik Özellikleri ve Resmi Görselleri

6 inç boyutunda Full HD AMOLED ekranla gelecek olan Xiaomi Mi A3, 4 GB RAM ve 64/128 GB depolama seçenekleriyle karşımıza çıkacak. Ayrıyeten Mi A3, microSD kart girişine de sahip olacak. microSD kart girişinin eksikliği, Xiaomi Mi A2'nin en büyük dezavantajlarından biriydi. 3,5 mm kulaklık girişi ve USB Type-C girişi de Mi A3 modelinde yerini alacak.

Kamera tarafına bakacak olursak Xiaomi Mi A3, art tarafta 48+8+2 MP çözünürlüklerinde üç adet kameraya sahip olacak ve ön tarafta da 32 MP'lik bir selfie kamerasıyla gelecek. 4.000 mAh bataryaya sahip olması beklenen Mi A3, Android One projesi kapsamında bir aygıt olacağı için Android güncellemelerini en süratli alan aygıtlar ortasında olacak.

Xiaomi, Mi A3 hakkında bilgiler vermeye şimdiden başladı lakin aygıtın resmi tanıtım tarihi şimdi belirli olmuş değil. Xiaomi Mi A2'nin geçtiğimiz yılın Temmuz ayında duyurulduğunu düşünürsek, Mi A3'ün çok da uzak olmadığını varsayım edebiliriz.