Cyperpunk 2077'de Çocuklara Saldırmak Yasak Olacak

Cyperpunk 2077’de Çocuklara Saldırmak Yasak Olacak

Son vakitlerde ismini sıkça duyduğumuz ve içinde Keanu Reeves dışında diğer ünlülerin de bulunacağı söylenen çok gerçekçi fütüristik oyun Cyperpunk 2077, oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Karakterinizi istediğiniz formda yönetebileceğiniz oyunda isterseniz sakin, isterseniz de çok agresif davranıp yakıp dökebileceksiniz. Bununla birlikte CD Projekt RED, bu agresifliğe kısıtlama da getiriyor.

Bu kısıtların ise kimseyi üzmesine gerek yok, çünkü şirket hayli mantıklı ve gerçek bir karar almış. Bu bağlamda çocuklara ve öykünün ilerlemesinde önemli hissesi olan NPC karakterlere rastgele bir ziyan veremeyeceksiniz.

Cyperpunk 2077'de Çocuklara Saldırmak Yasak Olacak

Oyunun geliştiricilerinden biri, Reddit kullanıcısı u/masoncool4566'ya gönderdiği özel bildiride, bu mevzuyu anlatıyor. Kendisine “normal insanlara” nasıl saldırılabileceği sorulduğunda, geliştirici şu yanıtı veriyor: “Çocuklara ve öyküyü ilerleten NPC'lere mutlaka saldıramayacaksınız. Lakin geri kalan herkesle çok agresif olabilirsiniz.”

CD Projekt RED de bu durumu PC Gamer'e gönderdiği bir e-mail ile doğruladı, hatta üzerine daha da bilgi verdi. Buna nazaran karakterin yapacağı davranışların mutlak suretle bir sonucu olacak. Örneğin çete üyelerini toplamak ve yakınlardaki polislere güzel davranmamak, sorun meydana getirmek için birebir yol.