Xiaomi Mi Mix 4'ün Kamera Sensörünün Detayları Belli Oldu

Xiaomi Mi Mix 4’ün Kamera Sensörünün Detayları Belli Oldu

Xiaomi'nin gelecek amiral gemisi aygıtı Mi Mix 4'ün kamera özellikleri ile ilgili birtakım ayrıntılar ortaya çıktı. Xiaomi'nin Eser Müdürü Wang Teng, şirketin en düzgün aygıtlarından biri olacak Mi Mix 4'ün Samsung’un 64 MP ISOCELL Bright GW1 sensöründen daha uygun bir sensöre sahip olacağını Weibo üzerinden duyurdu lakin daha sonra bu paylaşımı kaldırdı.

Xiaomi Mi Mix 4'ün Kamera Sensörünün Detayları Belli Oldu

Xiaomi Mi Mix 3

Sony'nin de 64 MP çözünürlüğe sahip yeni bir sensör tanıtacağı bilinenler ortasında. Kamera sensörü üreticileri ortasında Samsung ve Sony'nin önder olduğunu düşündüğümüzde Xiaomi'nin Mi Mix 4'te Sony sensör kullanacağını söyleyebiliriz. Alışılmış “daha iyi” olacağı söylenen bu sensörün hangi manada daha âlâ olduğu şimdi gizemini koruyan bir ayrıntı. Sony'nin yeni sensörü Samsung'a nazaran daha büyük olabilir yahut daha yeterli ışık hassasiyetine sahip olabilir; yani her şey çözünürlükten ibaret değil.

Samsung'un 64 MP'lik yeni GW1 sensörünü kullanan bir öbür aygıtın da Realme tarafından geleceği doğrulanmıştı. İki şirket ortasında rekabet süratle artarken, kamera sensörü üreticileri ortasında da tıpkı rekabet devam ediyor. Xiaomi Mi Mix 4'ün öbür ayrıntıları da aşikâr olduğunda sizlerle paylaşıyor olacağız.