Xiaomi'nin MIUI Arayüzü, Uygulama Çekmecesine Sahip Oluyor

Xiaomi’nin MIUI Arayüzü, Uygulama Çekmecesine Sahip Oluyor

MIUI arayüzünün kullanıcılar tarafından uzun vakittir beklenen lakin Xiaomi tarafından MIUI arayüzüne eklenmeyen en büyük eksikliği, öteki Android sürümlerinde bulunan uygulama çekmecesi idi. Xiaomi, kullanıcılardan gelen geri dönütleri dinlemiş olacak ki bu özelliği MIUI'ın yeni sürümüyle aygıtlarına ekleyeceği ortaya çıktı.

Xiaomi'nin MIUI Arayüzü, Uygulama Çekmecesine Sahip Oluyor

MIUI'ın şimdi yayınlanmamış bir sürümünü inceleme fırsatını yakalayan birtakım XDA Developers üyeleri, arayüzün yeni hâline ilişkin olan ekran imgelerini internet üzerinde paylaştı. Yayınlanan imajlarda Xiaomi'nin MIUI arayüzüne uygulama çekmecesi sistemini getirmesinin yanı sıra uygulamaların kısayollarının ana sayfaya eklenmesini mümkün kıldığı da gözüküyor.

Xiaomi'nin MIUI Arayüzü, Uygulama Çekmecesine Sahip Oluyor

4.10.6.1025-06141703 versiyon numarasına sahip olan MIUI'ın alpha sürümünde ekranın ortasında gözüken yeni buton, uygulama çekmecesinin açılmasını sağlıyor. MIUI'ın uygulama çekmecesinin en çok kullanılan uygulamaları en üstte göstereceği belirtilirken, uygulama çekmecesini etkin hâle getirmek için alttan üste sürükleme tekniğinin yazılımda şimdi bulunmadığı da ekleniyor.

Samsung'un arayüzü One UI'da olduğu üzere aşağıdan kaydırmalı bir uygulama çekmecesi mantığının ise Xiaomi'nin planları ortasında olmadığı, çekmecenin yalnızca buton ile açılacağı bilgisi de aktarılanlar ortasında.