2020’de Çıkacak iPhone’lar, 120Hz Ekranla Gelebilir

2020’de Çıkacak iPhone’lar, 120Hz Ekranla Gelebilir

Akıllı telefonların özellikleri her geçen gün gelişiyor. Aygıtların ekranları da bu bahiste bir istisna değil. Apple, daha evvel Razer Phone ve Razer Phone 2 üzere aygıtlarda da karşımıza çıkan 120Hz ekranları 2020’de çıkacak iPhone’larda kullanmaya hazırlanıyor. 

Şu anda, iPhone serisinin en şimdiki modelleri olan iPhone XS ailesinde 60Hz’lik ekranlar kullanılıyor. Yeni ekranlarla bir arada bu sayı iki katına çıkacak. 

2020’de Çıkacak iPhone’lar, 120Hz Ekranla Gelebilir

Twitter’da yeni telefonlar ile ilgili bilgiler paylaşan analist Ice Universe, Apple’ın 60Hz/120Hz yenileme oranı ortasında geçiş yapabilen bir ekran üzerinde çalıştığını söyledi. Analiste göre Amerikan firma, bu hususta LG ve Samsung ile görüşmeler yapıyor. 

Apple, daha evvel de 120Hz’lik taşınabilir ekranlar kullanmıştı. 2017’den beri üretilen tüm 10.5 inç ve 12.9 inç iPad’ler bu yüksek yenilenme sayısına sahip. Fakat bu ekranlarda da OLED teknolojisi bulunmuyor. Onun yerine LED Retina ProMotion teknolojisi yer alıyor. 

Apple, bu yılki iPhone modelleri olan iPhone 11 ailesini Eylül ayında tüketicilerin beğenisine sunacak. Bu nedenle şu an için gelecek yıl tanıtılacak modeller hakkında konuşmak için biraz erken. Yeniden de elimize yeni bir bilgi geldiğinde sizlerle paylaşacağız.