Yeni Pokémon Oyunlarında Bazı Efsane Pokémon’lar Olmayacak

Yeni Pokémon Oyunlarında Bazı Efsane Pokémon’lar Olmayacak

Yeni Pokémon oyunları Pokémon Sword ve Pokémon Shield'da bazı sevilen Pokémon’ların olmayacağı netlik kazandıktan sonra oyunun yapımcılarına büyük reaksiyonlar gösterildi. Nintendo Switch’e özel çıkacak oyun, şimdiye kadar en çok beklenen Pokémon oyunlarından biri durumunda. Yeni oyunların, serinin konsolda oynanan birinci oyunları olması açısından da kıymeti büyük.

Yeni Pokémon Oyunlarında Bazı Efsane Pokémon’lar Olmayacak

Gelen yeni haberlere nazaran yeni oyunlarda kimi Pokémon’lar yakalanabilir olmayacak. Pokédex tamamlanacak ve eski oyunlarda olduğu üzere oyuncuların kendi Pokémon’larını yeni oyunlara taşıması özelliği kaldırılacak. Bu haberlerden sonra oyuncular, geliştirici Gamefreak’i tüm Pokémonları eklemediği için tembel olmakla suçladı. Bu yüzden de Kasım’da çıkacak oyunları bekleyen oyuncular, daha aylar öncesinden hayal kırıklığı yaşamaya başladılar.

Oyunculardan gelen reaksiyonlar üzerine geliştiriciden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada oyunlardan çıkarılan Pokémon’ların kalıcı olarak çıkarılmadığı belirtildi. Tıpkı vakitte bu kararı düzgünce düşünüp taşındıktan sonra verdiklerini belirten Gamefreak yöneticileri, oyuncuların sonunu biraz da olsa yatıştırdı.

Yeni Pokémon Oyunlarında Bazı Efsane Pokémon’lar Olmayacak

Hayranlarına Pokémon serisini bu kadar derinden sevdikleri için teşekkür eden Sword ve Shield oyunlarının yaratıcısı Junichi Masuda, geliştirici grubun de en az oyuncular kadar heyecanlı ve tutkulu olduğunu söyledi. Tıpkı vakitte Pokémon oyunlarını uzun vakittir geliştirdiklerini söyleyen Masuda; Sword ve Shield oyunlarında yer almayan Pokémon’ların gelecekteki oyunlarda yer almasının önünde bir pürüz olmadığını belirtti.

Masuda’nın yaptığı açıklamalarda hangi Pokémon’ların oyunda yer almayacağı bulunmuyor. Oyuncularınsa bu karara nasıl bir reaksiyon vereceği, 15 Kasım’da oyunun çıkışını yapmasıyla aşikâr olacak.