Yenilenen Nintendo Switch'in Batarya Ömrü Uzayacak

Yenilenen Nintendo Switch’in Batarya Ömrü Uzayacak

Nintendo, artık saatlerle ölçülecek kadar yakın bir vakitte yenilenen Switch konsolu tanıtacak. Yeni modellerin pil ömrü, bir evvelki versiyonlara kıyasla 2 saat daha uzun olacak. 

Nintendo’nun resmi eser sayfasında bu gelişimin nasıl sağlandığına dair bir açıklama bulunmuyor. Muhtemelen yeni yongada sistem ve gelişmiş depolama ünitesi kaynaklı olacak. Yakın vakitte FCC’de yer alan datalara nazaran Nintendo, Switch’i yeni işlemci ve hafıza ile geliştirmeyi düşünüyordu. HAC-001(-01) olarak isimlendirilen modelin yakın vakitte mağazalarda olması bekleniyor. Yeni aygıtların seri numarası XKW ile başlayacak. 

Yenilenen Nintendo Switch'in Batarya Ömrü Uzayacak

Yenilenen Switch, Nintendo’nun Switch Lite’ı tanıtmasından bir hafta sonra gelmiş oldu. Switch Lite, daha ucuz ve daha küçük bir konsol olarak yalnızca el konsolu olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştı. O aygıtın 5.5 inçlik dokunmatik ekranı ve 3-7 saat ortası dayanan bir bataryası bulunuyor. Yeni Switch’lerde ise bu mühlet 4,5 saat ile 9,5 saat ortasında değişecek. Nintendo, Switch Lite’ı 20 Eylül’de satışa sunacak. Konsolun fiyatı 199 dolar olacak.