2020 Model iPhone’ların Bir Özelliği Ortaya Çıktı

2020 Model iPhone’ların Bir Özelliği Ortaya Çıktı

Akıllı telefon dalındaki rekabet her geçen gün biraz daha artıyor. Akıllı telefon üreticileri yeni modellerinde yeni teknolojileri kullanarak rakiplerinin önüne geçmeye çalışıyorlar. Bu kere hiç beklenmedik bir çıkış, Apple cephesinden geldi.

Apple'ın Tayvanlı modül tedarikçilerinden olan Lumentum, Apple'ın yeni iPhone modelleriyle ilgili dikkat çeken bir argümanda bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran Apple, 2019 yılının sonlarına gerçek tedarikçisine ToF sensörlerinin üretimini artırma talimatı verdi. Üstelik Apple, bu sensörleri hem daha güzel bir üç boyutlu yüz tarama sisteminde hem de iPhone modellerindeki artırılmış ve sanal gerçeklik süreçleri için kullanacak.

2020 Model iPhone’ların Bir Özelliği Ortaya Çıktı

Apple'ın mevcut modellerinde Face ID olarak tanımlanan yüz tarama süreçleri, yalnızca bir metre uzaklıkta tesirli bir biçimde çalışıyor. Lakin Samsung'un 5G ilişki dayanaklı Galaxy S10 modelinin art kısmında bulunan ToF sensörü ve LG G8 ThinQ'in ön kısmında bulunan ToF sensörü, Apple'ın mevcut sistemlerinin bir epey önünde. Bu da Apple'ın daha çok geride kalmamak için bu türlü bir sisteme başvurduğunu gözler önüne seriyor.

Artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojileri ise şimdi birkaç yıllık olmalarına karşın pek çok alanda kullanılabiliyor. Apple'ın bu teknolojileri kullanarak nasıl bir hizmet sunacağı bilinmiyor. Hususla ilgili rastgele bir yorum yapılabilmesi bile çok güç zira artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak sınırsız özellik türetilebilir.

Apple ile ilgili bir öbür dikkat çeken ayrıntı ise TSMC'den gelen haberler. Edinilen bilgilere nazaran Apple'ın 2020 yılında piyasaya süreceği iPhone modellerinde 5 nm'lik A14 işlemciler kullanılacak. ToF sensörleriyle bu işlemciler birlikte düşünüldüğü vakit taşlar biraz daha yerine oturuyor. Zira geliştirilmiş bir kamera sistemiyle birlikte bu işlemci, fotoğraf kalitesini önemli manada yükseltebilecek kapasiteye sahip.

İlerleyen devirlerde Apple'ın 2020 model iPhone'ları ile ilgili daha çok bilgi edinmiş olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.