Yerleşik Linux Çekirdeği Artık Kullanılabilir

Yerleşik Linux Çekirdeği Artık Kullanılabilir

Yaklaşık bir ay evvel Microsoft, Linux çekirdeğini Windows'a yerleşik olarak ekleyeceğini, kullanıcıların Windows işletim sistemi içerisinden direkt Linux'a erişebileceklerini, Windows içinden Linux'u kullanabileceklerini duyurmuştu. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Microsoft, Windows Insider programına dahil olan kullanıcıların, Windows işletim sistemi üzerinden Linux'u kullanmalarına imkan veren özellikleri içeren güncellemeyi almaya başladıklarını duyurdu. 

Yerleşik Linux Çekirdeği Artık Kullanılabilir

Kullanıcılar, Windows işletim sistemlerini güncelleyerek yerleşik Linux'u deneyimlemeye başlayabilirler. Insiders progamına dahil olmayan Microsoft Windows 10 kullanıcıları için bu özelliğin önümüzdeki periyotlarda kullanıma açılması planlanıyor lakin bu mevzuyla alakalı netleşmiş bir tarih şimdilik yok.

Microsoft'un program idarelerinden sorumlu olan Craig Loewen, kullanıcıların Linux'u Windows işletim sistemli bilgisayarlarında nasıl kullanabileceğini anlatan, Linux kullanıcılarının yeni komutlarını öğrenebileceği bir bilgilendirme yazısı da paylaştı. Paylaşılan bilgilendirme yazısını burada bulunan ilişkiyi kullanarak okuyabilirsiniz.