YouTube Music Yakında Türkiye'de Kullanılabilecek

YouTube Music Yakında Türkiye’de Kullanılabilecek

Ülkemizdeki akıllı telefon kullanıcıları, son birkaç yıldır taraflarını çevrimiçi müzik platformlarına çevirmiş durumdalar. Aslında bu olay dünya çapında da gerçekleşiyor. Müzikleri akıllı telefonlara indirme dönemi sona eriyor ve platformlar ortası rekabetin boyutu da her geçen gün artıyor.

Ülkemizde Spotify, Apple Music ve Fizy üzere çevrimiçi müzik platformları bulunuyor. Lakin bunlara çok yakında yeni bir isim katılacak: YouTube Music.

YouTube Music Yakında Türkiye'de Kullanılabilecek

YouTube'un geçtiğimiz yıl duyurduğu ve kimi ülkelerde kullanıma sunduğu hizmeti YouTube Music, kısa bir mühlet sonra Türkiye'de de faal olacak. Bu yeni hizmet, kullanıcıların mevcut YouTube hesaplarıyla ilişkili olarak çalışacak ve YouTube hesabından dinlenen müziklere nazaran listeler oluşturulacak, teklifler verilecek.

YouTube Music, fiyatsız olarak sunulacak lakin Spotify'a benzeri formda premium paketler bulunacak. Bu paketler kullanıcıların reklamlardan uzak kalmasını sağlayacak. 

YouTube tarafından yapılan açıklamalara nazaran, 23 Temmuz'da İstanbul'da bir aktiflik düzenlenecek. Bu etkinlikler kapsamında basın mensuplarına hizmetle ilgili bilgiler verilecek. Düzenlenecek olan etkinliklerde hizmetin, ülkemizde kullanılmaya başlayacağı tarihin de muhakkak olması bekleniyor.