Microsoft'un Surface Serisi İçin Oluşturulan Konsept Tasarım

Microsoft’un Surface Serisi İçin Oluşturulan Konsept Tasarım

Microsoft, uzun vakittir Surface serisine yeni bir tablet eklemek için uğraşıyor. Proje pek çok defa rafa kaldırılıp tekrar gündeme gelse de Microsoft'un bu hususta birtakım çalışmalar yaptığı kesin. Daha evvel de pek çok sefer Microsoft Surface serisi için konsept dizaynlar oluşturan Ryan Smalley, yeni bir çalışma yaptı.

Smalley'in tasarladığı bu konsept tasarım her şeyden evvel ziyadesiyle makul ve şık bir görünüşe sahip. Son vakitlerin sıkça konuşulan katlanabilir ekran teknolojisinden esinlenen Smalley, Microsoft'un yeni tablet modeli için mükemmel bir tasarım oluşturmuşa benziyor. 

İşte Ryan Smalley tarafından oluşturulan o konsept tasarım:

Microsoft'un Surface Serisi İçin Oluşturulan Konsept Tasarım

Smalley bu konsept dizayna Microsoft Surface Note ismini vermiş durumda. Dizaynın dış kısmı, arabalarda sıkça karşılaşabileceğimiz alcantara kaplamadan oluşuyor. Bu kaplama hem Surface Note'un darbelerden korunmasına yardımcı oluyor hem de tabletin şık görünmesini sağlıyor. Üstelik tablet kapalı durumdayken kalem, tabletin iç kısmında durabiliyor ve bu da kalemin kaybolma ihtimalini minimalize ediyor. 

İsteğe nazaran tek ya da çift ekranlı olarak kullanılabilen model, tek ekranlı kullanım sırasında ortalama bir akıllı telefon büyüklüğünde ve bu da tasarımı daha dikkat cazip bir hale getiriyor. 

Ryan Smalley, bu katlanabilir ekranlı tabletin yanı sıra, bir de bu tablete uyumlu bir oyun kumandası tasarladı. Bu tasarım da tabletle bütünleşiyor ve ortaya adeta bir sanat yapıtı çıkıyor.

Microsoft'un Surface Serisi İçin Oluşturulan Konsept Tasarım

Microsoft, Ryen Smalley'in bu dizaynını dikkate alarak bir tablet modeli geliştirir mi, tahmin etmek zor ancak şayet bu dizayndaki bir Surface modeli gerçek olursa pek çok kişi tarafından severek kullanılacağı kesin görünüyor. Pekala sizin kanılarınız nedir? Microsoft'un bu dizaynda bir tabletini kullanmak ister miydiniz? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.