10 Yıl Önce Kaldırılan Texas Hold'em Yeniden App Store'da

10 Yıl Önce Kaldırılan Texas Hold’em Yeniden App Store’da

10 Temmuz 2008 yılında kurulan App Store, kurulduğunda yalnızca 500 uygulamayı bünyesinde barındırıyordu. Günümüzde ise kullanıcılar, milyonlarca uygulama ortasından seçim yapmakta zorlanıyorlar. Apple'ın iPhone ve iPad'ler için oluşturulmuş olan uygulama mağazası App Store, onuncu yılını doldurmaya hazırlanıyor.

App Store'un Apple için ehemmiyeti elbette çok büyük. Hal bu türlü olunca teknoloji devi Apple, App Store'dan bile evvel geliştirdiği fakat bilinmeyen bir nedenden dolayı kaldırdığı bir oyununu, yıl dönümü aktiflikleri kapsamında yine App Store'a ekledi. Bu oyun: Texas Hold'em.

10 Yıl Önce Kaldırılan Texas Hold'em Yeniden App Store'da

2006 yılında piyasaya sürülen Texas Hold'em, App Store'un kurulmasıyla birlikte mağazaya eklendi. Fakat bilinmeyen bir nedenden dolayı oyun, App Store'dan kaldırıldı ve rastgele bir güncelleme yayınlanmadı. Artık ise çok sayıda gibisi olan bu tanınan poker oyunu, yine App Store'a eklendi.

Yenilenen Texas Hold'em, yeni karakterler, gelişmiş grafikler ve daha pek çok geliştirme içeriyor. Ayrıyeten oyun fiyatsız olarak kullanıcılara sunuluyor.

Oyunun mağazadan kaldırılmadan evvel yayınlanan son güncelleme ise 10 yıl öncesine ilişkin. İşte tarihin tozlu raflarında yer etmiş olan o güncelleme notları;

10 Yıl Önce Kaldırılan Texas Hold'em Yeniden App Store'da

10 yıl öncesine ilişkin olan 1.1 sürümünün güncelleme notlarında; “Şimdi Texas Hold'em, animasyonlu emotes'ler ile daha uygun, artık daha fazla istatistik takibi yapılabiliyor ve rekabetçi, çok oyunculu oyunların daha uzun olması için sınırsız satın alma özelliği…” ifadelerine yer verilirken, yalnızca saatler evvel yayınlanan oyunun 2.0 güncelleme notlarında ise “Texas Hold'em, App Store'un onuncu yılını kutlamak için geri döndü. Başlangıçta iPod için geliştirilen lakin sonradan iPhone'lar için de oluşturulan bu tanınan oyunun yeni dizaynını çok seveceksiniz.” açıklaması yer alıyor.

Neredeyse büsbütün yenilen Texas Hold'em, şimdilik ülkemizde kullanılamıyor. Lakin Apple'ın ilerleyen günlerde, belki de saatler içerisinde bu oyunu tüm ülkeler için etkin etmesi bekleniyor. Oyunun App Store sayfasına burada bulunan ilişkiyi kullanarak erişebilirsiniz.