12 Yaş Altı Çocuklar İçin Mobil Oyun: Minipo

12 Yaş Altı Çocuklar İçin Mobil Oyun: Minipo

Mobil oyun bölümüne Türkiye’den dahil olan her marka, bizim için büyük kıymet taşıyor. Bilhassa oyun oynama emeline tam olarak uyan üretimler, Google Play Store ve App Store’da gün geçtikçe artıyor. Her yaştan insanın bu dünyada yer aldığını düşünürsek, oyunların nasıl bu kadar çeşitlendiğini de daha âlâ anlayabiliriz. Bugün oyun dünyasında Türkiye’den giriş yapan yeni bir ismi daima birlikte tanıyoruz. Birden fazla oyunda, yetişkinlere yönelik içeriklerin filtrelenmemesi nedeniyle çocuklar, gelişim devrinde negatif tesir altında kalabiliyorlar. Bilgisayar mühendisi Kadir Gülağız ise geliştirdiği Minipo isimli oyunla çocuklar için eğlenceli bir alternatif sunuyor.

Çocuklara özel olarak tasarlanan Minipo, aslında oyun dünyasında tanınan olan bir platform stiline sahip. Ana karakterle maceradan maceraya koşabileceğiniz 5 dünya ve 25 farklı düzey bulunuyor. Meyveler toplandıkça ateş etme gücü kazanıp, karşınıza çıkan canavarlara ateş ederek onları yok ediyorsunuz. Bu sırada düzeyleri ilerledikçe daha da zorlaşıyor.

12 Yaş Altı Çocuklar İçin Mobil Oyun: Minipo

Yapımcı, yeni güncellemelerle farklı dünyaların ve düzeylerin oyunlara ekleneceğini söylüyor. Oyunda rastgele bir uygulama içi satın alma ögesi bulunmazken, yalnızca reklam gösterimi yapılıyor. Üstelik bu reklamlar, çocukların sakıncalı içerikleri görmemeleri ismine filtrelenmiş durumda.

Peki Minipo’nun içeriğinde oyuncuları neler bekliyor?

12 Yaş Altı Çocuklar İçin Mobil Oyun: Minipo

Oyundaki canavarlar ise aslında tam olarak canavar değil, Bu mevzuda incelikli kanıya sahip olan üretimci, düşmanları bile hayli tatlı formda oyuna yerleştiriyor. Onları yok etmek için kullandığınız ateş gücüne, yolunuza çıkan elma, üzüm ya da kirazları toplayarak kavuşuyorsunuz. Düzey atladıkça platformlar da zorlaşıyor. Ateşler, makus mantarlar giderek daha tehditkar bir hale geliyor. Şayet ateş gücünüz biterse, canavarları üzerilerinden atlayarak, daha seri bir halde oynayarak atlatmanız da mümkün. Tüm macera sonunda Minipo, Tavşan arkadaşlarıyla buluşuyor.

Bu mühlet zarfında topladığınız altınlar puan kazanmanızı sağlıyor. Her bir canavarı öldürmek size direkt 50 altın kazandırıyor. Topladığınız her bir meyve ise ateş gücünün yanı sıra 10 altın veriyor.

12 Yaş Altı Çocuklar İçin Mobil Oyun: Minipo

Minipo’ya ilerleyen periyotta yeni parkurlar, yeni maniler eklenecek. Ayrıyeten yeni gelecek olan kısımlarda Minipo ve tavşan arkadaşlarıyla yeni maceralara atılmak mümkün olacak. Baştan sona tüm oyun, çocuklar için son derece zararsız ve eğlenceli görünüyor. Minipo'nun lisanı ise küresel pazara girmeyi hedeflediği İngilizce.

Minipo’yu fiyatsız halde iOS ya da Android cihazlarınıza indirmek için aşağıdaki temaslara dokunun: