Asus ROG Phone 2 - Fiyatı ve Özellikleri

Asus ROG Phone 2 – Fiyatı ve Özellikleri

Günümüzde taşınabilir oyunculuk büyük bir süratle yayılıyor. Bunun farkında olan akıllı telefon üreticileri de bu alana yatırımlar yapmaya başladı. Bu yatırımların en son eseri ROG Phone 2 de resmi olarak ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde akıllı telefon teşebbüslerinde oyuncuları da düşünen Asus, ROG Phone ile piyasaya giriş yapmıştı. Donanım konusundan varlıklı ve tasarım açısından da göze hitap eden bir telefonu ortaya koymuştu. Oyuncu telefonu manasında başarılı olan aygıt, yeni bir geliştirmeyle Asus ROG Phone 2 olarak karşımıza çıktı.

Asus ROG Phone 2 - Fiyatı ve Özellikleri

Mobil platformdaki oyunlar için gerekli performansı sağlayacak olan Asus ROG Phone 2, 6,59 inçlik Full HD+ AMOLED bir ekrana sahip. Asus'un yaptığı en büyük yenilikse 120 Hz'lik bir yenileme oranını getirerek dünyanın 120 Hz'lik birinci AMOLED ekranını kullanmak oldu.

19,5:9 en/boy oranı sunan aygıt, HDR 10 dayanağına ve 240 Hz dokunmatik algılamaya sahip. Tıpkı vakitte SDR2HDR dönüşümüne ve DCI-P3 renk gamına sahip olan aygıt, oyuncuların oyunlardaki tüm ayrıntıları görmesi için tasarlanmış diyebiliriz.

Asus ROG Phone 2 - Fiyatı ve Özellikleri

Herkesin bildiği üzere ROG Phone 2, Qualcomm'un son vakitlerde tanıttığı Snapdragon 855+ işlemcisini kullanıyor. 12 GB'lık bir RAM ve 256 GB'lık bir dahili depolamayla gelen aygıt, stok Android'e yakın olan Zen UI 6'nın hafifletilmiş bir sürümünü kullanıyor. Asus, bunun yanı sıra telefonun kullanıcılarına ZenUI Classic ve ROG UI temaları ortasında tercih yapma imkanını da sunuyor.

Asus'un ROG Phone 2 isimli telefonu oyun odaklı olsa da kamera konusunda da rastgele bir kesintiye gitmemiş. Geride f/1,79 diyafram açıklığına sahip 48 MP'lik bir kameranın yanı sıra 13 MP'lik ultra geniş açılı bir sensörü bulunduran aygıt, 24 MP'lik bir ön kameraya da sahip. Bu da hem oyun oynayıp hem de yayın yapan kullanıcıların tam aradığı özellik.

Asus ROG Phone 2 - Fiyatı ve Özellikleri

Bir oyuncu telefonunun olmazsa olmazı ısı idaresi kısmına geldiğimiz vakit ROG Phone'da gördüğümüz misal yaklaşımı ROG Phone 2'de de görmek mümkün. Buhar çemberi, bakır ısı dağıtıcısı ve grafit pad üçlüsü, aygıtın ısı idaresini denetim ediyor. Birebir vakitte bu üçlünün Aeroactive Coole fanıyla eşleşerek daha sessiz bir performansı da mümkün kılıyor. Tüm bu bilgileri özetlememiz gerekirse telefonun ısısı 5 dereceye kadar düşürülebiliyor.

Telefonda bulunan en büyük gelişmeye gelecek olursak ROG Phone 2, 6.000 mAh'lik bir bataryayla birlikte oyunculara uzun bir oyun tecrübesini vadediyor. Tıpkı vakitte 30 W'lık bir şarj dayanağını de sunan Asus, bir saat içerisinde 4.000 mAh'in üstünde bir şarj performansını kullanıcılarına sunuyor.

Asus ROG Phone 2 - Fiyatı ve Özellikleri

Son olarak parmak izi okuyucunun telefon ekranına getirildiği ve 3,5 mm kulaklık girişinin hâlâ telefonda bulunduğunu söyleyebiliriz. Tüm bunların yanı sıra biri telefonun üstünde, başkası de altında olmak üzere telefonda iki adet USB girişinin bulunduğunu da belirtmekte yarar var.

Telefonun fiyatına gelecek olursak Asus, şu anda bu bahse ait bir açıklamada bulunmadı. Şu anda özellikleriyle tipinin tek örneği pozisyonunda olan aygıtın ne üzere bir fiyat etiketiyle geleceğine dair birçok soru işareti bulunuyor olsa da, Asus'un oyun canavarını OnePlus 7 Pro ve Galaxy S10'a rakip olarak çıkaracağını düşündüğünüzde benzeri bir fiyat etiketini bekleyebilirsiniz.

Asus ROG Phone 2 teknik özellikler:

  • Ekran: 6,59 inç Full HD+, 120 Hz, AMOLED, 19,5:9
  • İşlemci: Snapdragon 855+
  • RAM: 12 GB
  • Dahili depolama: 256 GB
  • İşletim sistemi: Android 9 Pie tabanlı Zen UI 6
  • Arka kamera: 48 MP + 13 MP
  • Ön kamera: 24 MP
  • Batarya: 6.000 mAh