Havacılık Tutkunları İçin Özel Olarak Tasarlanan Otel Odası

Havacılık Tutkunları İçin Özel Olarak Tasarlanan Otel Odası

Herkesin tatil zevki birebir değildir. Bazıları tabiatla iç içe olmak isterken kimi beşerler ise lüks ve konforu tercih edebiliyorlar. Fakat Japonya'da bulunan bir otel, havacılık tutkunlarının akıllarını başlarından alacak dizaynda bir oda oluşturdu. Oluşturulan bu odada, teğe bir ölçekli bir uçuş simülatörü bulunuyor.

Japonya'nın başşehri Tokyo'da bulunan Haneda Excel Hotel isimli bir otelin, havacılık tutkunu olan tatilseverlerin dikkatlerini çekebilmek emeliyle oluşturmuş olduğu bu oda, müşterilerin gerçek bir Boeing 737-800 simülatörünü kullanmalarına imkan veriyor. 

İşte, içinde bir simülatör sistemi bulunan o oda;

Havacılık Tutkunları İçin Özel Olarak Tasarlanan Otel Odası

Odanın gecelik fiyatına geçmeden evvel dilerseniz kullanılan sistem hakkında biraz bilgi verelim. Bu odada ziyadesiyle güçlü donanım özelliklerine sahip olan bir bilgisayar sistemi kullanılıyor. Bu sistem de Intel Core i7-7800 işlemci ve NVIDIA GTX 1080 Ti ekran kartından güç alıyor. Bu sistem, 65 inç boyutunda OLED TV'lere bağlanıyor ve gerçek bir Boeing 737-800'in içerdiği tüm ekipmanlar, özel olarak dizayn edilen simülatör siteminde bulunuyor.

Havacılık Tutkunları İçin Özel Olarak Tasarlanan Otel Odası

Eğer bu otel odasında bir gece geçirmek isterseniz 23 bin yen (yaklaşık 1.200 TL) ila 32.500 yen (yaklaşık 1.700 TL) aralığında ödeme yapmanız gerekiyor. Dilerseniz tek başınıza uçuş yapabileceğiniz üzere dilerseniz de bir simülatör öğretmeninden 90 dakikalık eğitim alabiliyorsunuz. Bu eğitim elbette ek fiyata alışılmış ve bu fiyat 45 dolar (yaklaşık 255 TL). 

  • Not: Belirtilen fiyatlar iki kişi için geçerlidir.

Eğer bu otelin yepyeni internet sitesini incelemek ve bu oda için rezervasyon yaptırmak isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.