2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

2020’de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

Oyunlardaki anlayış giderek farklılaşmaya başladı. Artık tek seferlik satın alabildiğimiz, internete gerek duymayan ve çizgisel halde ilerleyen üretimlerin sayısı çok çok az. Artık oyun dünyası aha toplumsal, daha çok beşere hitap eden güçlü içeriklere sahiip. 

2019'da göreceğimiz oyunlar birtakım standartların da oturduğunu kanıtlıyor. Pekala 202'de ne göreceğiz? Gelin birlikte bakalım.

Watch Dogs Legion:

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Aksiyon-Macera

Watch Dogs serisi sevenleriyle, sevmeyenleriyle yıllardır hayatımızda yer alan bir oyun serisi. Ubisoft’un seriye ekleyeceği yeni oyunda aktivist bir hacker kümesine dahil olunacak. Tıpkı vakitte sokaktaki her NPC bu kümeye dahil edilebilecek ve oynanılabilir olacak. 6 Mart 2020’de Google Stadia, Playstation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkışını yapacak.

Cyberpunk 2077:

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Rol Yapma

Cyberpunk 2077, The Witcher serisinden tanıdığımız CD Projekt Red tarafından geliştirilen, Cyberpunk 2020 isimli masa oyununun cihanında geçen bir oyun. Oyun 2012 yılından beri geliştiriliyordu ve yakın vakitte geliştirilme süreci sonra erdi. Sibernetik bir dünyada geçen, kiralık bir katili yönettiğimiz oyun, Witcher üzere bir açık dünya-rol yapma oyunu olacak. Oyun 16 Nisan 2020 tarihinde PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkacak.

Marvel’s Avengers:

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Aksiyon-Macera

Marvel’s Avengers hakkında bilinen fazla ayrıntı yok. Oyun yıllar evvel çok yüzeysel bir fragmanla duyurulmuştu. Sonrasında oyunla ilgili birinci sefer bu sene E3’te bir fragmanla birlikte birtakım bilgiler paylaşıldı. Oyun aksiyon oyunu olacak ve Avengers karakterleri yönetilebilecek. Birebir vakitte oyun üçüncü şahıs kamerasından oynanacak. Oyunla ilgili beklentiler üst seviyede değil lakin beklemekte yarar var. Bu ortada oyun 15 Mayıs 2020’de Playstation 4, Xbox One, PC ve Google Stadia için piyasaya sürülecek.

Dying Light 2:

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Hayatta Kalma-Rol Yapma

Dying Light 2, Dying Light serisinin ikinci oyunu olacak. Birinci oyunda da olduğu üzere birinci şahıs oynanışa sahip olacak oyun Techland tarafından geliştiriliyor. Üretim, birinci oyunda da olduğu üzere hayatta kalma, dehşet ve rol yapma öğeleriyle oyuncuları karşılayacak. Oyunun 2020’nin birinci aylarında çıkışını yapması bekleniyor.

Final Fantasy 7 Remake

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Rol Yapma

Final Fantasy 7’nin Remake’i oyuncular tarafından uzun vakittir bekleniyor. E3 2019’da, Final Fantasy 7’nin yönetici ismi Yoshinori Kitase, Final Fantasy 7 Remake’in birinci kısmını duyurdu. Verilen bilgilere nazaran birinci kısım yalnızca, özgün oyunun açılışında yer alan Midgar’ı içerecek. Buna karşın oyunun iki Blu-ray diski kadar yer kaplayacağı söyleniyor. Final Fantasy 7 Remake, 3 Mart 2020 tarihinde Playstation 4 özel oyunu olarak çıkacak.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Aksiyon-Rol Yapma

2004 yılında bilgisayara çıkan Vampire: The Masquerade – Bloodlines oyunu, devrinin bilgisayar oyuncularını bir oldukça heyecanlandırmıştı. 2004 yılında yapılmış olmasına karşın oyunculara sunduğu çeşitliliğe övgüler yağdırılmıştı lakin oyunda büyük bir sorun vardı. Oyun teknik manada çok hantal ve başarısızdı. Her şeye karşın Paradox Interactive, bir devam oyunu yaptıklarını açıkladı. Oyunun 2020 yılının Mart ayında PC, Xbox One ve Playstation 4 platformlarına çıkış yapması bekleniyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Birinci şahıs nişancı

Tom Clancy’s Rainbox Six: Siege oyununu çıkışını yaptığından beri geçen 4 senede ününden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam ediyor. Oyuna 2018 yılının Mart ve Nisan aylarında hudutlu vadeli, Outbreak isimli bir aktiflik gelmişti. Rainbow Six: Quarantine tam olarak bu aktiflikten esinlenmiş bir oyun olacak. Yanlış anlaşılma olmasın, Rainbow Six: Quarantine bir eklenti paketi ya da bir genişleme paketi olmayacak. Tam aksine, tek başına çalışabilen bir oyun olacak. Oyunda gaye birleşen üç devlet birliklerini canlandırarak, dünyayı tehlikeye sokan uzaylı istilasını bitirmek olacak. Oyun co-op üzerine şurası olacak. Rainbow Six: Quarantine şimdi net bir çıkış tarihine sahip değil. Oyun 2020 yılının birinci aylarında PC, Xbox One ve Playstation 4 platformları için çıkacak.

Minecraft: Dungeons

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Aksiyon-Rol Yapma

Oyna oyna bitmeyen öteki bir oyun olan Minecraft, doğal olarak bir devam oyununa sahip olmayacak ama bu durum, yapımcıların Minecraft ismi altında yeni oyunlar çıkarmasına mani değil. Minecraft: Dungeons, retro biçimde bir ‘Dungeon Crawl’ oyunu olacak. Oyuncular bir zindanın içinde üstlerine gelen yaratık dalgalarını savuşturmaya çalışırken, bir yandan da kurtarılması gereken karakterler olacak. Minecraft: Dungeons 2020 yılının ilkbahar aylarında Nintendo Switch, PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkacak.

Halo Infinite

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Birinci şahıs nişancı

Halo Infinite, Microsoft’un E3 konferasına damga vurdu. Oyunla ilgili verilmiş çok bir bilgi yok lakin Halo serisine ilişkin bir oyunun nasıl olacağını kestirim etmek sıkıntı değil. Öncelikle oyun birinci şahıs nişancı çeşidinde olacak. Öykü odaklı bir oynanışı olacak lakin çoklu oyuncu modlarının da berbat olması pek mümkün görünmüyor. Halo Infinite 2020’de PC ve Xbox One platformlarına çıkışını yapacak.

Avatar

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Aksiyon-Macera

James Cameron’ın gişede rekor üstüne rekor kırmış sineması Avatar’ın aslında bir oyunu çıkmıştı. Şimdiyse Ubisoft, The Division’a da gücünü veren Snowdrop Engine’i kullanarak yeni bir Avatar oyunu geliştiriyor. Oyun gelecek olan Avatar sinemalarının bir adaptasyonu olmayacak. Oyunun çıkış tarihiyle ilgili net bir bilgi yok lakin Ubisoft’un açıklamalarına bakacak olursa 1 Nisan 2020’den evvel gelmeyecek. İmal büyük ihtimalle 18 Aralık’ta çıkacak Avatar 2 sinemasına yakın bir tarihte çıkacak. Bu ortada oyun PC, Playstation 4 ve Xbox One platformları üzerinde oynanabilir olacak.

Beyond Good & Evil 2

2020'de Çıkacak 11 Muhteşem Oyun

 • Tür: Aksiyon-Macera

Beyond Good & Evil aslında yaratıcısı Michel Ancel’in aklında daima bir üçleme olmuştu. 2003 yılında çıkan oyun sonrasında da bu fikir rafa kalkmıştı. 2008 yılında Ubisoft serinin hayranlarına yeni bir oyun kelamı vermişti ve bu kelamdan tam 10 sene sonra, E3 2018’de Beyond Good & Evil 2 duyurulmuştu.

Oyun bir açık dünya oyunu olacak ve oyunculara sayısız gezegen keşfetme talihi sunacak. Birinci oyunun öncesini anlatacak olan Beyond Good & Evil 2’de, birinci oyundaki ana karakter Jade de yer alacak. Beyond Good & Evil 2 için şimdi bir çıkış tarihi açıklanmadı lakin oyunun 2020 yılında çıkış yapması bekleniyor.

2020 yılında çıkması beklenen oyunları listediğimiz haberimizin sonuna geldik. Dilerseniz siz de çıkmasını beklediğiniz oyunları belirtebilirsiniz.