Black Mirror Bölümleri, Sanal Gerçeklikle Sunulacak

Black Mirror Bölümleri, Sanal Gerçeklikle Sunulacak

Geçtiğimiz günlerde Netflix’te 5. dönemi yayınlanan ünlü dizi, bu sefer beklenenin altında kalıp ve aldığı puanlarla hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Dizinin konusu, teknolojinin olumsuz sonuçlarına ve simülasyon çeşitliliğine dayanıyor. Dizinin en çok beğeni toplayan kısımları ise yeniden sanal gerçeklik üzerine kurulmuş kısımlar.

Black Mirror'ın 4. dönemine dair en çok beklenen bölüm, Star Trek'te anlatılan kozmosun karanlık tarafına değinilen US Callister kısmıydı. Bir öteki kısım, Striking Vipers, sanal gerçeklik dünyasındaki samimiyet ve kimlik karmaşasıyla ilgili meselelerden bahsediyordu. 2018 yılında Netflix’e bağımsız çıkış yapan Bandersnatch’te sanal gerçekliğe dair sıkıntılar ve distopyalara dayanan bir kısımdı.

Black Mirror Bölümleri, Sanal Gerçeklikle Sunulacak

Deadline ile yapılan bir röportajda, dizinin yaratıcısı ve muharriri Charlie Brooker, gelecekteki Bandersnatch yinelemelerini ve öbür Black Mirror kısımlarını VR tedavisinden geçirme ihtimalinden bahsetti.

Brooker: “Her geçen gün ilerliyoruz. Sanal gerçeklik için kolaylıkla yapabileceğiniz bir ‘Bandersnatch’ fikrim var. Bunları gerçekleştirdiğimizde yenilenmiş bir sanal gerçeklik yaşayacaksınız.”