4 Kameralı Yeni Huawei Telefon, TENAA'da Ortaya Çıktı

4 Kameralı Yeni Huawei Telefon, TENAA’da Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, bir yandan ABD'nin yaptırımlarıyla uğraşırken bir yandan da akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmalarını yürütüyor. Bu sefer şirketin yeni bir akıllı telefonu Çin'in sertifika kurumu olan TENAA'nın veritabanında listelendi. 

Listenelenen telefon modeli SPN-AL00 ve SPN-TL00 olarak kodlanmış durumda. Bu kodlar iki farklı akıllı telefon modelini çağrıştırmış olabilir fakat TENAA listelemelerinde bu iki modelin tüm özellikleri birebir. Bu farklı kodlamaların nedeni kesin olmamakla birlikte farklı renk seçenekleri manasını taşıyor olabilir. 

Bu model numaraları şirketin daha evvel kullandığı model numaraları düşünüldüğünde, Nova 5 serisi ve Mate 30 Lite ile ilişkilendiriliyor.

4 Kameralı Yeni Huawei Telefon, TENAA'da Ortaya Çıktı

Telefonun ne olduğu tam olarak anlaşılamazken, telefonun imgeleri de yüklenmedi. Bu da biraz daha baş karışıklığına neden oluyor lakin en azından bu modelin gerçekten var olduğunu biliyoruz.

TENAA'da bulunan listeleme, bu akıllı telefon modelinin teknik özelliklerini de içeriyor. Buna nazaran Huawei'nin yeni akıllı telefonu, 6.26 inç boyutunda bir IPS ekrana ve FHD+ çözünürlüğe (2340 x 1080 piksel) sahip olacak. 8 çekirdekli, modeli bilinmeyen bir işlemci bu akıllı telefona 2.2 GHz sürat sunacak ve bu güç, 8 GB RAM ile desteklenecek. 256 GB dahili belleği olan bu akıllı telefonun microSD dayanağı de bulunacak. 4G temas dayanağına sahip olacak olan bu akıllı telefon, Android 9 Pie işletim sistemini kullanacak ve süratli şarj dayanaklı 3.900 mAh kapasiteli bir batarya içerecek.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Huawei'nin yeni akıllı telefonu, 4'lü art kamera kurulumuna sahip olacak. Bu dörtlü kamera suramı, 48 megapiksellik bir ana art kamera, 8 megapiksel, 2 megapiksel ve 2 megapiksellik kameralardan oluşacak. Bu akıllı telefonun ön kamerası ise 32 megapiksel çözünürlüğünde olacak.

Huawei'nin bu gizemli telefonunun TENAA'da listelenmesi, bu akıllı telefonun hazır olduğu ve lansman tarihine günler kaldığını gösteriyor. Şirket, en kısa mühlet içerisinde bu modeliyle ilgili bir duyuruda bulunabilir.