5 Arka Kameralı Nokia 9 PureView İncelemesi

5 Arka Kameralı Nokia 9 PureView İncelemesi

Nokia'nın çıkışından bu yana çokça konuşulan ve bir birinci olan telefonu Nokia 9 PureView, gerisindeki 5 kamerayla birlikte birçok kişinin dikkatini kendi üstüne çekmişti. ZEISS lenslerini kullanan cihazın en büyük iddiası kamera üzerinden yapılmış, birçok kameradan daha düzgün fotoğraflar çektiği belirtilmişti.

Normal kameralardan on kat daha fazla ışık aldığını tez eden Noka 9 PureView, her biri f/1,8 diyafram açıklığına sahip 12 MP çözünürlüğünde 5 adet kamerayı bünyesinde barındırıyor. Kameralardan üçü monokrom, ikisi de RGB olarak çekim yaparken derinlik algılamanızı sağlayacak bir ToF sensörü ve flaş da telefonun ardında yer alıyor.

Telefonu birinci elinize aldığınız an “Yüksek ihtimalle bununla kusursuz fotoğraflar çekerim” şeklinde bir fikre kapıldığınızı söylebiliriz lakin bu niyetin kısa sürdüğünü belirtmekte de yarar var. Değişik bir biçimde 'kusursuza yakın' bir performans veremeyen kameranın bizi biraz hayal kırıklığına uğrattığını söyleyebiliriz.

Tabii ki bizim beklentilerimizi yüksek tutmuş olma ihtimalimiz de bulunuyor. Bilhassa kamera performansı üzerinde durduğumuz Nokia 9 PureView'un sizler için hazırladığımız inceleme görüntüsünü izleyerek kendi fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.