51. Bölge Etkinliğine Katılacakların Sayısı 1.5 Milyonu Aştı

51. Bölge Etkinliğine Katılacakların Sayısı 1.5 Milyonu Aştı

Sosyal medya birkaç gündür, Facebook'tan başlatılan bir kampanyayı konuşuyor. “Caps” olarak isimlendirilen gönderileri paylaşarak kullanıcıları eğlendirme hedefli bir sayfa tarafından oluşturulan bu aktiflikte, ABD hükümetinin uzaylılarla ilgili çalışmalar yaptığı ve bilgileri sakladığı düşünülen 51. Bölge'ye baskın yapılması planlanıyor. “51. Bölge'yi Talan Edelim, Hepimizi Birden Durduramazlar” ismiyle başlatılan bu aktiflik, her geçen gün biraz daha önemli bir boyut kazanmaya başladı.

ABD idaresi tarafından sonlandırılmış olan bu bölgeye giriş, olağan kaidelerde mümkün değil. Fakat bugüne kadar sayısız tartışmaya, sinema ve diziye husus olan 51. Bölge'ye baskın yapmak isteyen beşerler, toplu bir formda alana giderlerse yetkililerin müdahale edemeyeceklerini düşünüyorlar. 

51. Bölge Etkinliğine Katılacakların Sayısı 1.5 Milyonu Aştı

İnsanlar, 51. Bölge'nin içerisine girmeye kendilerini o kadar ikna ettiler ki daima olarak bu mevzuyla ilgili konuşuyorlar. Bazıları baskınla ilgili planlamalar yaparken bazılarıysa yıllardır hayatımızda olan ve artık fenomen haline gelen GTA'da da bulunan bölgeye giderek, oyun içerisinde tatbikatlar yapıyor.

Etkinliğin başlatılmasının üzerinden neredeyse bir hafta geçti. Beşerler bu aktifliğe ağır ilgi gösterdiler ve bu aktifliğin iştirakçi sayısı birkaç gün evvel 1 milyona ulaştı. Artık ise bu aktifliğe katılacak olan insanların sayısı 1.6 milyonu geçmiş durumda. Çok kısa bir müddet sonra iştirakçi sayısının 2 milyon olması bekleniyor.

ABD hükümetinin de ciddiye aldığı bu Facebook aktifliği ile ilgili olarak neler yaşanacağını ilerleyen periyotlarda göreceğiz. Şu ana kadar hükümet yetkililerinden yapılan açıklamalar ise “Geleni vururuz.” istikametinde. 

Sizin bu hususla ilgili kanılarınız nelerdir? ABD hükümeti bu kadar insanı öldürmeyi göze alabilir mi? Bahisle ilgili başlattığımız ankete aşağıda bulunan ilgili haber kısmından ulaşabilir, oyunuzu kullanabilirsiniz.