Amazon, Yeni Bir Ücretsiz MMO Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Amazon, Yeni Bir Ücretsiz MMO Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Amazon, genel olarak ticaretle ilgili olarak gündem konusu oluyor. Fakat dev şirket, 2012 yılında Amazon Game Studios isimli oyun şirketini kurdu ve hâlâ da video oyunları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatta Amazon Game Studios tarafından yayınlanmış olan çok sayıda oyun bulunuyor.

Amazon Game Studios artık ise, çevrimiçi olarak oynanabilecek yeni bir MMO oyununu fiyatsız olarak oyunseverlerle buluşturmak için harekete geçti. Mevzuyla ilgili olarak 2 farklı şirketle mutabakat sağlayan Amazon Game Studios'un bu oyunu, Lord of the Rings tabanlı olacak.

Amazon, Yeni Bir Ücretsiz MMO Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Şirket tarafından yapılan açıklamada oyunun ismi ve piyasaya sürülme tarihi açıklanmadı lakin genel çizgileriyle oyun ile ilgili bilgiler verildi. Yapılan açıklamalarda bu oyunun sürükleyici bir yapısının olduğu tabir edilirken bu MMO oyununun hem bilgisayar hem de konsollar üzerinde oynanacağının altı çizildi. Oyunla ilgili olarak Leyou ile iş birliği yaptıklarını duyuran Amazon Game Studios, Leyou geliştiricilerinin fiyatsız ve çevrimiçi oyun dünyasındaki muvaffakiyetlerinin yadsınamaz bir gerçek olduğunu söylerken Amazon-Leyou işbirliğinden ortaya çok kaliteli bir oyun çıkarılacağı tabir etti.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Leyou CEO'su Alex Xu, Orta Dünya'yı hayata başarılı bir formda geçirmek için düzgün bir ortağa muhtaçlık duyulduğunu ve Amazon'un bu mevzuda en yeterli ortaklardan bir tanesi olduğunu söyledi. Geliştirilecek olan oyunun uzun yıllar boyunca oyunseverler tarafından oynanabileceğini söyleyen Xu, ortaya çıkacak oyunun her manada başarılı ve ilgi cazip bir yapısının olacağını açıkladı.

Amazon, Yeni Bir Ücretsiz MMO Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Şirketler artık, bu oyunun geliştirilmesi için ortak olarak çalışacaklar. İlerleyen devirlerde hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinebileceğimiz bu oyunun, oyunseverlere neler sunacağını öğrenmiş olacağız.