Apple, iOS 13'ün 3'üncü Public Betasını Yayınladı

Apple, iOS 13’ün 3’üncü Public Betasını Yayınladı

Akıllı telefon üreticileri ortasında ürettiği akıllı telefonlara en uzun yazılım dayanağı sunan şirket olan bilinen Apple, yeni işletim sistemi sürümlerini son kullanıcıya yayınlamadan evvel bir beta sürecinden geçiriyor.

Silikon Vadisi devi Apple'ın hâlihazırda üzerinde çalıştığı yeni taşınabilir işletim sistemi iOS 13 ise bir müddettir beta sürecinde. Birinci olarak 1. betası ve daha sonrasında 2. betası yayınlanan işletim sisteminin bugün 3. açık betası tüm beta kullanıcıları için sunuldu.

Apple, iOS 13'ün 3'üncü Public Betasını Yayınladı

iOS 13'ün 3. açık betasını indirmek için şayet bir beta kullanıcısı iseniz tek yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip edip yeni beta sürümünü taşınabilir aygıtınız için indirmek.

Bu indirmeyi yalnızca bir Wi-Fi ilişkisi ile yapabileceğinizi unutmayın. İndirme süreci tamamlandığında aygıtınız tekrar başlayacak ve yeni güncelleme ile gelen yeni özellikleri birinci test eden bireylerden birisi olacaksınız.

Apple, iOS 13'ün 3'üncü Public Betasını Yayınladı

Özellikle tüm sistem geneline getirdiği karanlık mod ile öne çıkan yeni iOS işletim sistemi sürümü iOS 13, çok yakın bir vakit içerisinde beta sürecinden çıkacak ve son kullanıcı için yayınlanacak.

iOS 13'ün bilhassa yeni iPhone'larla birlikte ziyadesiyle ilgi çekmesi bekleniyor çünkü Apple bu işletim sistemi sürümünün Apple ekosistemi içindeki en kıymetli yeniliklerden birisi olduğunu düşünüyor.