Apple, Kablolu Veri Transfer Yöntemi Geliştiriyor

Apple, Kablolu Veri Transfer Yöntemi Geliştiriyor

Bugünün erken saatlerinde Apple, iOS 13, iPadOS 13, tvOS 13, watchOS 6 ve macOS Catalina için üçüncü geliştirici betalarını yayınladı. Yeni betaların odak noktasında performans geliştirmeleri ve yanılgı düzeltmeleri olsa da yeni özellikler de ortaya çıktı.

Apple, Kablolu Veri Transfer Yöntemi Geliştiriyor

iOS 13 beta 3 ve beta 2 ortasındaki kod değişikliklerini inceleyen 9to5mac editörleri, Heyetim uygulaması içerisinde kimi değişiklikler keşfetti. Bu yeni kodlar da Apple'ın bilgi transferi konusunda yeni sistemler denediğinin ipuçlarını verdi.

Apple, Kablolu Veri Transfer Yöntemi Geliştiriyor

(İŞLEM_DETAY_KABLOLU = “Diğer iPhone'unuzun transfer süreci tamamlanana kadar bu iPhone'a ve güç kaynağına bağlı olduğundan emin olun.”)

Şu an için yeni bir iOS aygıtı kuran kullanıcılar, datalarını iTunes ya da iCloud aracılığıyla alabiliyor. İkinci seçenekte daha süratli bir süreç için mevcut hesaba bağlı olan aygıtla yeni aygıt yan yana olursa kablosuz bir formda bilgi transferi süreci tamamlanabiliyor.

iOS 13 beta 3 kodlarının içerisinde bulunan bu yenilikler, iOS kullanan aygıtlar ortasında kablo kullanarak süratli bir bilgi transferi prosedürünün bulunmaya çalışıldığına işaret ediyor. Apple şu an için iki ucunda da Lightning çıkışı bulunan bir kablo satmadığı için bu sürecin nasıl gerçekleşeceği bilinmiyor. Apple'ın bu teknolojiyi kullanmaya karar vermesi durumunda çift Lightning uçlu kabloların hayatımıza girebileceğini söyleyebiliriz.