Call of Duty: Black Ops 4'ün Bölünmüş Ekranı Geri Gelecek

Call of Duty: Black Ops 4’ün Bölünmüş Ekranı Geri Gelecek

Hayatta kalma oyunları son yıllarda uygundan güzele popülerleşti. Bu cinste oyunlar peşi sıra piyasaya sürülürken öbür bir yandan da ünlü oyunlara hayatta kalma modları eklendi. Oyun efsanelerinden olan Call of Duty de Black Ops 4'te oyunculara hayatta kalma modu sundu ve bu mod oyuncular tarafından ziyadesiyle beğenildi.

Call of Duty: Black Ops 4'ün hayatta kalma modunun sahip olduğu dikkat alımlı özelliklerden bir tanesi de ekranın bölünebilmesiydi. Bu sayede oyuncular tıpkı ekranı kullanarak bir grup oluşturabiliyorlardı ve bu da onlara avantaj sağlıyordu. Lakin oyunun sahip olduğu bu özellik, 25 Haziran'da getirilen yenileştirme ile sessiz sedasız kaldırıldı. Geliştirici şirketin neden bu türlü bir karar aldığı ise anlaşılamadı.

Call of Duty: Black Ops 4'ün Bölünmüş Ekranı Geri Gelecek

Geliştirici şirket tarafından yapılan açıklamalarla bu özelliğin neden kaldırıldığı ve ne vakit geleceği hususlarına değinildi. Buna nazaran bölünmüş ekran özelliği, düşük fps sorunu ve kimi oyuncuların oyunlarında çökme sorunu yaşamalarından dolayı kaldırılmıştı. Ayrıyeten 9 Temmuz'da oyuna büyük bir güncelleme getirilmesinin planlandığını belirten şirket yetkilileri, bölünmüş ekran özelliği ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ve sorunu gidereceklerini tabir ettiler. Şirketin bu hususta kesin bir biçimde konuşmaması, sırf çökme sorunlarının giderilmeyeceğini, birebir vakitte modun geliştirileceğini gösteriyor.

Fazlasıyla beğenilen bu özelliğin oyuna ne vakit geri döneceğini daima birlikte bekleyip göreceğiz.