Apple Vestel'e Karşı: 9.000 TL Farka Değer mi?

Apple Vestel’e Karşı: 9.000 TL Farka Değer mi?

Son vakitlerde değerli şeylerle ucuz şeyleri karşılaştırarak ortadaki fiyat farkının değip değmeyeceğini araştıran içeriklerin sayısı bir epey arttı. Bilhassa BuzzFeed’in ‘Worth It’ (Değer) isimli serisiyle büyüyen konseptte, belli bir kategoriye dahil olan bir eserin en ucuz ve en değerlisi test edilerek bir karar veriliyor.

Webtekno olarak telefonlar üzerinde bunu denediğimiz görüntüde Vestel ve Apple karşı karşıya geldi. 800 liralık Vestel’e karşı ortalama 10.000 TL’ye bulabileceğiniz iPhone XS’te oyun testinin yanı sıra kamera, görüntü ve tasarım üzere birçok hususa da değindik.

Videoda da belirttiğimiz üzere, bu görüntüyü çekmekteki amacımız hangi telefonun daha yeterli olduğunu bulmak değil, biri başkasından 9.000 TL daha kıymetli olan telefonlar ortasındaki fiyat farkının, kalite farkını yansıtıp yansıtmadığını öğrenmekti.

Bu hatırlatmayı da tekrardan yaptığımıza nazaran gelin isterseniz Vestel ile iPhone ortasında 9.000 TL’lik kalite farkı olup olmadığını daima birlikte görelim. Görüntü sonunda yorumlar kısmından fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.