Apple'dan Güvenlik Odaklı Reklam Filmleri

Apple’dan Güvenlik Odaklı Reklam Filmleri

Akıllı telefon ve bilgisayar kullanıcıları, dijital ortamdaki risklerin bilincindeler. En ufak bir güvenlik sorunu, insanların büyük şirketlere olan itimatlarını sıfıra indirebiliyor. Hal bu türlü olunca da teknoloji üreticileri, güvenliği hep ön plana çıkarmak istiyorlar. Apple ise bu mevzuyu reklam gereci yapan şirketlerin başında geliyor. Şirket, daha öncelerden yayınlamış olduğu pek çok reklam videosunda kullanıcılarının saklılık ve güvenliklerine kıymet verdiklerini göstermişti. Apple'ın yayınlanan son iPhone reklamlarında bir kere daha kullanıcılarının güvenliklerine verilen değer ele alındı.

Apple'dan Güvenlik Odaklı Reklam Filmleri

Apple'ın yayınladığı birinci reklam görüntüsü, iPhone'ların iletileşme uygulaması iMessage ile ilgiliydi. Bu reklam görüntüsünde şirketin uçtan uca şifreleme tekniğini kullandığına dem vuruluyordu. İşte o reklam sineması;

Apple'ın son vakitlerde daima olarak uçtan uca şifrelemeyle ilgili reklam yapmasının altında farklı bir sebep daha bulunduğu söz ediliyor. Bu sebep, Donald Trump idaresi tarafından yayımlanan bir rapor. Edinilen bilgilere nazaran Trump idaresi, akıllı telefonlarda ve öbür teknolojik eserlerde uçtan uca şifreleme metodunun kaldırılmasını istiyor. Üstelik Trump, bunu şirketlerin tercihlerine bırakmak yerine direkt yasaklamayı düşünüyor. Fakat Apple'ın bu mevzudaki halinin net olduğunu, yayınlanan bu reklam görüntüsünde bir sefer daha görmüş olduk.

İkinci reklam sinemasında ise şirketin geri dönüşüme verdiği ehemmiyet gösteriliyor. Şirketin, eserlerinde kullandığı en küçük modülün bile geri dönüştürüldüğü tabir ediliyor. Hatta bununla ilgili olarak bir örnek veriliyor.

Yayınlanan son reklam sineması ise şirketin uygulama mağazası olan App Store ile ilgili. Apple, mağazalarına yüklenen uygulamaları gözden geçirdiğini ve berbat hedefli yazılımları engellediğini söz ediyor.

Peki sizin bu hususla ilgili niyetleriniz nelerdir? Apple sahiden kullanıcılarının güvenliğini sağlayabiliyor mu? Niyetlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.