PlayStation 5’e Hazırlanan Sony, Oyun Stüdyoları Alıyor

PlayStation 5’e Hazırlanan Sony, Oyun Stüdyoları Alıyor

Sony, oyun kesiminde pek çok değerli markaya sahip. Bu markalar ortasında God of War, The Last of Us, Uncharted üzere oyunlar da bulunuyor. Pekala bu markalar ve bu oyunları yapan stüdyolar Sony için kâfi mi? Sony, şu anda bu soruya yanıt arıyor. 

Söylentilere nazaran Sony, şu anda yeni oyun stüdyolarını bünyesine katmak için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Hali hazırda çok yeterli oyunları olan firmaya aşikâr ki bu sayı Japon devi için kâfi değil. Sony Interacitve’in CFO’su Jim Ryan, öbür oyun stüdyoları ile birleşme ya da satın alma planlarından bahsetti. 

PlayStation 5’e Hazırlanan Sony, Oyun Stüdyoları Alıyor

Görünüşe nazaran Sony, Google Stadia’dan da etkilenerek bu işe girişmeye karar verdi. Ryan, yeni servislerle birlikte konsol içeriklerinin “her zamankinden daha önemli” hale geldiğini söylüyor. Stadia, klâsik konsolları fonksiyonsuz hale getirecek. Bu nedenle Sony, tek oyunculu kıssalara odaklanıyor. 

Yeni firmaların bölüme umutla girdiklerini ve bu durumdan şad olduklarını belirten Ryan, 25 yıllık deneyimleri ve büyük bir mal varlıkları olduğunu söylüyor. 

PlayStation 5 artık ufukta gözüküyor. Neredeyse anında yüklenen oyunlar, 8K grafikler ve ışın izleme teknolojisi ile Sony, yeni konsolunun gerçek bir güç gösterisi olmasını istiyor.