Apple'ın iOS'tan Mac'e Getirdiği Uygulamalar Güncelleniyor

Apple’ın iOS’tan Mac’e Getirdiği Uygulamalar Güncelleniyor

Uzun vakittir Apple'ın taşınabilir işletim sistemi iOS'ta bulunan kimi uygulamalar, kullanışlı ve fonksiyonel olmaları sebebiyle geçen yıl içerisinde oldukları üzere MacOS işletim sistemine aktarılmışlardı. Apple'dan gelen açıklamaya nazaran aktarılan bu 4 uygulama yakın vakitte değerli güncellemeler alacak.

Apple'ın iOS'tan Mac'e Getirdiği Uygulamalar Güncelleniyor

Apple'ın yazılım şefi Craig Federighi'nin yapmış olduğu açıklamada söylediği üzere MacOS 10.15 Catalina açık beta ile yayınlanacak olan yeni güncellenmiş News, Borsa, Sesli Notlar ve Konut uygulamaları güncelleme alacak. Yapılan güncellemenin bahsi geçen uygulamaları MacOS işletim sistemine çok daha uygun hâle getireceğinden kelam ediliyor.

Apple'ın iOS'tan Mac'e Getirdiği Uygulamalar Güncelleniyor

Büyük bir güncellemenin hazırlandığından bahseden Federighi: “Altlarında yatan teknoloji artık olgunluğa ulaştı. Artık uygulamalar Mac ekosistemine daha da uyumlular ve iyileştirmeler almaya devam ediyorlar. Sonuç olarak açık beta için bekleyin. Hâlâ her şeyi tam olarak ayarlamaya çalışıyoruz. İşimizi bitirdiğimizde güncellemeleri göreceğiniz yer orası” söylemlerinde bulundu.