Artık Overwatch'ta Hile Tespit Edilirse Maç Sonlandırılacak

Artık Overwatch’ta Hile Tespit Edilirse Maç Sonlandırılacak

Blizzard, hile tespit etmenin ‘evrimi’ olarak tanıttığı sistemi Overwatch için duyurdu. Bir geliştirici güncellemesinde oyunun direktörü Jeff Kaplan, Overwatch’ta artık rastgele bi hile tespit edildiğinde maçların otomatik olarak kapanacağını söyledi. Kaplan’ın dediğine nazaran hileci dışındaki başka oyuncular, maçın kapatılmasından ötürü puan cezası almayacaklar.

Kaplan, hilecileri ise güç vakitlerin beklediğini söyledi lakin hile tespit sisteminin nasıl çalıştığını yahut bu ‘zor zamanların’ nasıl olacağına dair bir bilgi vermedi. Bu yeni hile tespit sistemi ise birçok oyuncu tarafından beğenildi ve kabul gördü çünkü bir hilecinin tahminen de para ile satın aldığı hile programını kullanamaması, ona en büyük derslerden biri olacaktır.

Artık Overwatch'ta Hile Tespit Edilirse Maç Sonlandırılacak

Geliştirici güncellemesini içeren görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz

Kaplan tıpkı vakitte yaklaşmakta olan Overwatch yaz oyunları aktifliği hakkında da konuştu. Görünüşe nazaran aktiflik planlandığından daha erken başlayacak. Ayrıyeten aktiflik mühletince her 3 haftada, efsanevi bir skin elde edebilmek için ‘mini-challenge’ olacak.

Son olarak, Overwatch’ın yeni oynanabilir karakteri 31 numara, oyuncuların beklediği tarihten daha sonra çıkış yapacak. Kaplan bu olay hakkında fazla bilgi vermedi fakat karakterden bahsederken “he” (Erkekler için 3. Şahıs ‘o’) tabirini kullandı.