Bakan Yardımcısından WhatsApp Açıklaması

Bakan Yardımcısından WhatsApp Açıklaması

Dün akşam saat 5 sularında erişim sıkıntıları yaşamaya başlayan Instagram, Facebook ve WhatsApp, uzun bir müddet standart kalitesinde hizmet veremedi. Birçok kullanıcı da toplumsal medya platformlarını kullanamadığı için durumdan şikayet etti.

Bakan Yardımcısından WhatsApp Açıklaması

Özellikle Amerika'nın doğusu ve Avrupa'da yaşanan lakin Türkiye'de de kendini muhakkak eden problemler, akıllara data saklılığı ve data paylaşımını getirdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, mevzuya ait açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarıyla Türk halkının alternatiflerinin bulunduğunu hatırlatan Sayan, “BİP, LAFF, DEDİ üzere yerli ve ulusal uygulamaların değeri bir kere daha ortaya çıktı” sözlerini sarf etti.

Bakan Yardımcısından WhatsApp Açıklaması

Ömer Fatih Sayan'ın açıklaması şu formda gerçekleşti:

“Instagram, WhatsApp ve Facebook servislerindeki kesintiler, bu 3 şirketin hangi bilgileri birbiriyle ve öbür kimlerle paylaştığı sorusunu akıllara getiriyor. Şeffaf bir halde sorunun kaynağını açıklamalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımız alternatifsiz değiller. BİP, LAFF, DEDİ üzere yerli ve ulusal uygulamaların değeri bir kere daha ortaya çıktı. WhatsApp'tan fotoğraf yollayamayanlar için uygun ki yerli alternatiflerimiz var.”