Samsung Galaxy S10'un Satışları Galaxy S9'u Geçti

Samsung Galaxy S10’un Satışları Galaxy S9’u Geçti

Samsung, Çin akıllı telefon pazarında sıkıntı vakitler geçirse de akıllı telefon kesiminin başkanının başarısı durmak bilmiyor. Çin'de 28 Şubat'ta duyurulan Galaxy S10, 8 Mart tarihinde satışa sunulmuştu. Galaxy S10, satışa sunulduktan 15 dakika sonra, Galaxy S8'in birinci hafta satışlarını yerle bir etmişti.

Araştırma Firması Counterpoint Research, Galaxy S10'un muvaffakiyetini evvelki amiral gemisi Galaxy S9 ile karşılaştırdı. Elde edilen datalar sonucunda Galaxy S10'un benzeri vakit aralıklarına bakıldığı vakit Galaxy S9'u geçtiği ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S10'un Satışları Galaxy S9'u Geçti

Yılın ikinci çeyreğinde dünya çapında 16 milyon Galaxy S10 satıldı. Bu da geçtiğimiz yıl tıpkı vakit diliminde satılan Galaxy S9'dan %12 fazla aygıt satıldığı manasına geliyor. Tüm Galaxy ailesine baktığımız vakit da Galaxy S10+'ın %42 ile S10 ailesindeki en tanınan aygıt olduğu karşımıza çıkıyor.

Galaxy S10 ailesinin başka aygıtlarının satış oranlarına bakıldığı vakit ikinci sırada %32'lik bir oranla Samsung Galaxy S10 geliyor. Samsung'un S10 ailesindeki nispeten bütçe dostu telefonu Galaxy S10e, %22'lik bir satış oranına sahipken Samsung Galaxy S10 5G ise %4'lük bir oran elde etmeyi başarmış.

Samsung Galaxy S10'un Satışları Galaxy S9'u Geçti

Samsung'un Galaxy S10 ailesi, akıllı telefon dalı önderi Samsung'un bölümdeki yerini daha ileri taşıma konusunda büyük bir dayanak de vermiş durumda. Bilhassa Galaxy Fold'un çıkışındaki fiyaskoya karşın hiçbir gerileme göstermemesini sağlayan aygıtlar, geçtiğimiz yıla oranla %3'lük büyümenin sebebi olarak görülüyor.

Samsung, %25'lik pazar hissesiyle akıllı telefon bölümünün başkanı pozisyonunda bulunuyor. Enteresan bir formda Güney Koreli şirket, dünyanın en fazla akıllı telefon markası olmasına karşın dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin'de hem Apple'ın hem de Çin'li rakiplerinin bir oldukça gerisinde kalıyor. Galaxy S10 ailesi, şirketin bu rakiplerini yakalaması açısından bir epey yararlı olmuş üzere görünüyor.