Battlefield V’in İki Çok Oyunculu Modu Kaldırıldı

Battlefield V’in İki Çok Oyunculu Modu Kaldırıldı

Battlefield V geçtiğimiz sene çıkışını yaptığında oyunu beğenen ve beğenmeyen iki küme oluşmuştu. Dice, yayınladığı yeni güncellemeyle oyuncuları tekrar ikiye böldü. Güncellemeyle birlikte 'Cephe Hattı' ve 'Üstünlük' isimli çok oyunculu modlar oyundan kaldırıldı.

Dice bu kararının arkasında bu oyun modlarına gösterilen ilginin az olmasının yattığını söyledi. Yapımcıya nazaran bu durum, oyunu oynamak isteyen şahısların rakip bulmak için uzun mühlet beklemelerini gerektiriyordu. Bir küme oyuncu, rakip bulmakta hakikaten de zorlandığını belirtse de böyle bir sorun yaşamadığını belirten oyuncu sayısı da epeyce fazla.

Battlefield V’in İki Çok Oyunculu Modu Kaldırıldı

Kaldırılan iki mod, oyunun başka modlarına nazaran daha aksiyona açık ve daha süratli olmalarıyla öne çıkıyordu. Bu sebeple karardan şad olmayan oyuncular, topluluk sayfalarında Dice’ı topa tuttu.

Dice’ın kararının ardındaki sebebe inanmayan oyuncular, Dice’ın bu modlara ilişkin oyuncu datalarını paylaşmasını dahi istedi. Fakat Dice cephesinden bu türlü bir atak beklenmiyor.

Hayranlardan aldıkları yansılardan sonra Dice’ın geri adım atıp atmayacağı merak konusu ancak Dice, hayranların reaksiyonlarına kulak asmayıp oyundan modlar çıkarmaya devam ederse oyuncuların öfkesi de artmaya devam edecek üzere görünüyor.