Bose, Gürültü Önleyici Özellikli Kulaklığı 700'ü Duyurdu

Bose, Gürültü Önleyici Özellikli Kulaklığı 700’ü Duyurdu

Bose, gürültü önleyici dayanaklı yeni kablosuz kulak üstü kulaklık modeli 700'i duyurdu. Kulaklık ile ilgili açıklamalarda bulunan bir şirket yetkilisi, pek çok kulaklık üreticisinin gürültüyü önleyebilen yalıtımlara sahip olan kulaklıklar ürettiğini fakat hiçbirinin sesin karşı tarafa nasıl gittiğini düşünmediğini belirtti. Şirketin argümanına nazaran Bose'un yeni kulaklık modeli 700, karşı taraftaki bireye de en net sesi gönderebilecek kabiliyete sahip. İşte Bose'un yeni kulaklık modeli 700;

Bose, Gürültü Önleyici Özellikli Kulaklığı 700'ü Duyurdu

Bu kulaklığın özelliklerine daha yakından bakmak gerekirse; öncelikle bu kulaklık 20 saat kullanım imkanı veriyor. Bununla birlikte dokunmatik bir denetimi bulunuyor ve ses yüksekliği buradan ayarlanabiliyor. Bose 700'ün gürültü tedbire özelliği de özelleştirilebiliyor ve bu sayede kullanıcılar isterlerse gürültü denetimini kapatabiliyorlar. Amazon tarafından geliştirilen Alexa ve Google'ın Sesli Asistanı ile de uyumlu çalışabilen kulaklık sayesinde, kullanıcılar telefonlarına komut verebiliyorlar. 

Bose, Gürültü Önleyici Özellikli Kulaklığı 700'ü Duyurdu

Bose, kulaklığın teknik özellikleriyle ilgili birtakım ayrıntılı bilgiler de verdi. Buna nazaran 700, sesi karşı tarafa net olarak gönderebilmek için 4 başka mikrofon kullanıyor. Bununla birlikte gürültü denetimi için de 11 farklı profil oluşturan Bose, kullanıcının anlık koşullarına uygun olarak kulaklığın kullanılabilmesi için imkan sağlıyor. Bu sayede kullanıcı içinde bulunduğu ortamın şartlarına nazaran kendisine en uygun olan profili seçebiliyor. Kullanıcıların bu kulaklığın özelliklerini faal olarak kullanabilmeleri için de şirket bir taşınabilir uygulama geliştirmiş durumda. Bu uygulama, iOS ve Android uygulama mağazalarından indirilebiliyor.

30 Haziran'da satışa sunulacak olan Bose'un 700 modeli, 399 dolar (yaklaşık olarak 2.400 TL + vergiler ve öteki kalemler) karşılığında satın alınabilecek. Kulaklık, Bose'un internet sitesi üzerinden ön siparişle satın alınabiliyor.