Bursa’da Metro Hattına Yıldırım Düştü

Bursa’da Metro Hattına Yıldırım Düştü

İklim değişikliği, bilhassa bu yaz tesirini uygundan uyguna göstermeye başladı. Haziran’ın ortasına geldiğimiz bu sıcak yaz günlerinde bile her gün yağmur yağması insanları şaşkına çevirirken, sıcaklıkların da tesiriyle olağandan fazla yıldırım düşmeleri meydana geliyor. Yıldırım düşmelerine bir yenisi ise Bursa’da eklendi.

Bursaray Sırameşeler İstasyonu’nda yer alan Katener çizgisine yıldırım düşmesinin akabinde metro sisteminde elektrik kesintisi meydana geldi. Çizginin ziyan görmesi üzerine tüm iletim sınırında elektrik akışını engelleyen bu durum, metroların çalışmasını engelledi. Yaşanan bu aksaklık ise etrafa çok sayıda destek otobüs seferlerinin düzenlenmesi ile denetim altına alınmaya çalışıldı.

Bursa’da Metro Hattına Yıldırım Düştü

Öğle saatlerinde yaşanan kazada, yaralanan ya da hayatını kaybeden kimsenin olmaması herkesin yüreğine su serpti. Son periyotta ülkemizde yaşanan vakitsiz yağmur olayları, birtakım insanları keyifli ederken birtakım bireylerde ise soru işaretlerinin oluşmasını sağladı.  Özellikle yıldırımlı havalarda, ağaç altlarında bulunmayıp inançlı bir yere geçmenizi öneriyoruz.

Bursa’da Metro Hattına Yıldırım Düştü