Cyberpunk 2077, En İyi Görüntüyü PS5 ve Scarlett'ta Verecek

Cyberpunk 2077, En İyi Görüntüyü PS5 ve Scarlett’ta Verecek

Oyun dünyasında kullanılan imaj teknolojileri her geçen gün gelişiyor. Üretilen yüksek özelliklere sahip performans canavarı ekran kartları ve son derece yüksek süreç gücüne sahip işlemciler sayesinde oyunlarda gerçeğe yakın grafikler kullanmak da gün geçtikçe mümkün oluyor

Cyberpunk 2077'nin geliştiricilerinden gelen açıklamaya nazaran oyun tasarlanırken yüksek öncelik konsollara veriliyor. CD Projekt Red'in arayüz müdürü Alvin Liu, yapılan bir röportajda oyun için Red Engine ismini verdikleri bir oyun motoru kullandıklarını söyledi.

Cyberpunk 2077, En İyi Görüntüyü PS5 ve Scarlett'ta Verecek

Birincil önceliklerinin konsol platformu olduğunu aktaran Liu, 2.000 dolar harcayıp bir PC alındığında bu platformda daha düzgün bir performans ve manzara kalitesi elde edilebileceğini lakin kullanıcıların çok lakin çok azının bu cins sistemlerden birisine sahip olduğunu belirtti.

Bu doğrultuda Cyberpunk 2077'yi düşük bütçeli PC platformu bilgisayarlar ve konsollar için tasarladıklarını ileten Liu, bunlara karşın grafiklerin gerçek manada muazzam olduğuna da vurgu yaptı.

Cyberpunk 2077, En İyi Görüntüyü PS5 ve Scarlett'ta Verecek

Platformlar ortası oynanışa da imkan tanıyacak olan ve tasarlanırken birinci önceliğin Playstation 5 ve Xbox Project Scarlett'a verildiği aksiyon oyunu Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020'de piyasaya sürülecek. Oyunun bilgisayar versiyonun Steam ön sipariş fiyatı ise 249 Türk Lirası.