Cyberpunk 2077, The Witcher 4'ün Geç Gelmesine Neden Olacak

Cyberpunk 2077, The Witcher 4’ün Geç Gelmesine Neden Olacak

Cyberpunk 2077 ile birlikte kendinden ziyadesiyle kelam ettiren CD Projekt Red, bundan evvel The Witcher serisiyle ön plana çıkıyordu. Bu sebeple The Witcher hayranları, dördüncü oyun için Cyberpunk 2077'nin çıkışını bekliyordu lakin CD Projekt Red'in şu anki planları ortasında The Witcher 4 bulunmuyor.

E3'teki çıkışıyla çok büyük bir ses getiren Cyberpunk 2077, tek oyunculu formda önümüzdeki sene hayranlarıyla buluşacak. Oyunda Keanu Reeves üzere ünlü bir isim de bulunacak. Bu da oyun şimdi piyasaya çıkmadan isminden ziyadesiyle kelam edilmesine neden oluyor.

Cyberpunk 2077, The Witcher 4'ün Geç Gelmesine Neden Olacak

Peki, CD Projekt Red'in öteki üretimi neden bu kadar değersiz hale geldi?

CD Projekt Red Lideri Adam Kicinski, Polonyalı bir finans sitesiyle yapılan röportajda Cyberpunk 2077'nin ön siparişlerinin 'çok güçlü' olduğunu belirtti. Kicinski, birebir vakitte Cd Projekt Red'in 5 başka projeyle ilgilendiğini de belirtti.

Cyberpunk 2077, The Witcher 4'ün Geç Gelmesine Neden Olacak

Bu röportaja baktığımız vakit CD Projekt Red'in şu an için Cyberpunk 2077 başarısına odaklandığını açıkça görebiliyoruz lakin tüm ispatlar bunlarla hudutlu değil.

Bahsi geçen beş projeden birincisi, herkesin iddia edebileceği üzere, Cyberpunk 2077'nin tek oyunculu öykü süreci. İkincisi de yine Cyberpunk ile ilgili bir proje. Şu an için oyunun Cyberpunk 2077 ile tıpkı cihanda geçeceği biliniyor.

Eurogamer'a nazaran üçüncü proje Cyberpunk 2077'nin çok oyunculu seçeneğine odaklanacak. Oyun yayınlandıktan sonra geleceğini düşündüğümüz bu mod, GTA V'te olduğu üzere bir oyun tecrübesini kullanıcılara sunacak.

Cyberpunk 2077, The Witcher 4'ün Geç Gelmesine Neden Olacak

CD Projekt Red'in üzerine çalıştığı dördüncü projeyse Witcher temalı bir kart oyunu olan Gwint olarak karşımıza çıkıyor. Beşinci projenin ismi ise şu an için belirli değil.

Tüm bu tabloyu incelediğimiz vakit beşinci proje, The Witcher 4 olsa bile The Witcher 4'ün gelişine uzun bir müddet olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa Cyberpunk 2077'nin gibisi oyunun 2021 sonunda geleceği düşünüldüğü vakit The Witcher'ın yeni oyununun en yeterli ihtimalle 2022 yılında geleceğini belirtmekte yarar var.