Cyberpunk 2077’nin PS4’te Kaplayacağı Alan Açıklandı

Cyberpunk 2077’nin PS4’te Kaplayacağı Alan Açıklandı

Konsol ve bilgisayar oyunlarında yeni kuşak; inanılmaz derecede kaliteli grafikler, mükemmel doku kaplamaları ve yüksek kaliteli sesler sunuyor. Bu ayrıntılar, oyuncular için ne kadar hoş olsa da bunların elbette bir maliyeti var. Kalitenin bu derece yüksek olması, yüksek boyutlu belgeler manasına geliyor. Bir oyun; görsel ve işitsel manada ne kadar kaliteliyse hâliyle bir o kadar da yüksek boyutla geliyor. Bilhassa son devirde oyunlar, 100 GB civarında boyutlara ulaşıyor.

Bugün PlayStation Store’un resmi internet sitesinde Cyberpunk 2077 oyunuyla ilgili bir bilgi paylaşıldı ve oyunun ön sipariş sayfasında oyunla ilgili ihtiyaçlara yer verildi. Belirtilen sistem gereksinimleri arasındaki asgarî 80 GB'lık depolama alanı, paylaşılan bilgilerden en dikkat çekeni olabilir. Bahisle ilgili CD Projekt RED cephesinden şimdi bir açıklama olmadığı için bilginin doğruluğu da tartışmaya açık.

Cyberpunk 2077’nin PS4’te Kaplayacağı Alan Açıklandı

Paylaşılan bilginin doğru olduğunu varsayarak bir karşılaştırma yaparsak Cyberpunk 2077’nin boyutu, Days Gone’dan biraz fazlayken Red Dead Redemption 2’den biraz daha az olacak. Bu bilgi doğruysa birebir vakitte CD Projekt RED, Rockstar’ın stratejisini izleyip oyunu 2 disk hâlinde piyasaya sürebilir. Rockstar’ın stratejisi izlenmezse de oyunun tek disk hâlinde satılıp eksik belgelerin indirilmesi şeklinde bir yol izlenebilir. Böylelikle oyuncuların indirmesi gereken evrak boyutu çok daha az olur. Bu ortada hatırlatmış olalım, Cyberpunk 2077 16 Nisan 2020’de PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak.