Pokémon Masters'la İlgili Yeni Detaylar Paylaşıldı

Pokémon Masters’la İlgili Yeni Detaylar Paylaşıldı

Pokémon serisinin tüm işlerinden sorumlu Japon şirket The Pokémon Company, çıkaracakları yeni taşınabilir oyun Pokémon Masters’la ilgili yeni ayrıntılar paylaştı. Oyun, Mario Kart Tour dâhil Nintendo’nun öteki oyunlarından da sorumlu DeNA ile birlikte geliştirilecek.

Açıklamada verilen bilgilere nazaran oyun, Pasio isimli bir adada geçecek. Bu adada Pokémon dünyasının değerli eğitmenlerinin katıldığı Pokémon Masters League isminde bir turnuva düzenlenecek. Turnuvaya katılan eğitmenler, yanlarına sadece bir Pokémon alabilecekler. Bir eğitmen ve Pokémon'un oluşturduğu kadronun ismi Sync Pair olacak. Oyuncuya öteki Sync Pair'larla birleşip bir ekip olma talihi sunulacak. Sonrasında oyuncular, kurdukları ekiplerle yapay zekâya karşı savaşlar düzenlenebilecekler. Bu savaşlardan da Gym rozetleri kazanılacak.

Pokémon Masters'la İlgili Yeni Detaylar Paylaşıldı

Diğer Pokémon oyunlarına karşın Pokémon Masters’ta savaşlar gerçek vakitli olacak. Oyuncuların saldırdıkça azalan bir atılım ölçeği olacak. Bu ölçekten harcanılan güçle iki farklı hücum gerçekleştirilebilecek. Atılım ölçeği, vakitle kendi kendine dolacak. Tıpkı vakitte Sync Move ismi verilen normal hücumlardan daha güçlü bir taarruz sistemi de oyunda yer alacak. Bu ortada savaşlarda yalnızca Pokémon’ların tesiri olmayacak. Eğitmenler, Pokémon'ların canını doldurabilecek ve Pokémon’un güç pahalarını yükseltebilecekler.

Oyunda Gym Leader dâhil neredeyse bütün ana karakterler ve başka oyunlardan tanınan rakipler yer alacak. The Pokémon Company’nin yaptığı açıklamaya göre oyun, çıkışını 65 tane Sync Pair’le bir arada yapacak. Bu Sync Pair’lerden kimileri; Cynthia ile Garchomp, Iris ile Haxorus ve Brendan ile Treecko olacak.

Son olarak oyun, 2019’un yaz aylarında iOS ve Android marketler üzerinden fiyatsız indirilebilir olarak piyasaya sürülecek. Oyun içi satın alımlar olacak lakin The Pokémon Company ne üzere satın alımlar olacağıyla ilgili bilgi vermedi.