Electronic Arts, FIFA 20'yle Gelecek Yenilikleri Paylaştı

Electronic Arts, FIFA 20’yle Gelecek Yenilikleri Paylaştı

Electronic Arts, iginç bir halde şimdi duyurusu bile yapılmayan FIFA 20'de, mevcut sürümle nelerin değişebileceğini paylaştı. Geçtiğimiz yıllarda bu türlü bir davranış göstermeyen Electronic Arts'ın neden bu türlü bir karar aldığı bilinmezken, FIFA 20'de oyuncuları bekleyen yenilikler, daha oyun çıkmadan FIFA 20'ye olan merakı ve ilgiyi artırdı.

Electronic Arts, FIFA 20'yle Gelecek Yenilikleri Paylaştı

EA tarafından paylaşılan bir blog yazısında FIFA 20'nin oynanışında yaşanacak değişiklikler belirtilirken, bu özelliklerin neden FIFA 19'da olmadığı da açıklandı. Şirket yetkilileri bu mevzuda, oyun serilerini belli bir sıralama da geliştirdiklerini söyleyerek, oyunların döngüleri sırasında birtakım değişiklikler yapılmasının sıkıntı olduğunu söz ettiler.

Yapılan açıklamalarda, bu yeniliklerin geri bildirimler ve anketlerden faydalanılarak getirileceği belirtildi. FIFA 20'de getirilecek olan yeniliklere daha yakından bakmak gerekirse, bilhassa oyunun savunma sisteminin değişeceğini söylemek mümkün görünüyor. Buna nazaran FIFA 20'de yapay zeka yardımıyla yapılan savunma biraz değiştirilecek. Hatta manuel savunma yapan oyuncular, kendi savunmalarıyla daha avantajlı olacaklar. Bununla birlikte oyuncular, rakip kaleciyle baş başa kaldıkları vakit ekibi onu çok daha güzel bir halde destekleyecek. Bunların haricindeki en büyük geri bildirimi manuel kaleci denetimi hakkında aldıklarını belirten Electronic Arts yekilileri, manuel kaleci denetiminde de bir ekip yenilikler yapacaklarını belirttiler. 

Electronic Arts tarafından yapılan bu açıklamalarla birlikte daha pek çok yeniliğin FIFA 20'de geleceğini söylemek mümkün. Artık gözler oyunun tanıtılacağı 8 Haziran tarihinde.