PlayStation 4 İçin, 6.70 Sistem Yazılımı İndirilebilir

PlayStation 4 İçin, 6.70 Sistem Yazılımı İndirilebilir

Japon teknoloji devi Sony, PlayStation 5 için çalışmalarını sürdürürken PlayStation 4'ü de boş bırakmıyor. Oyun konsolunun daha verimli çalışması ve kimi meseleleri gideren PlayStation 4'ün 6.70 sürümlü yazılımı, kullanıcıların indirmesi için hizmete sunuldu. 

Eğer bir PlayStation 4 sahibiyseniz, yapmanız gereken birinci iş bir USB belleğinizi 'FAT32' formatına çevirmek. Çabucak akabinde da burada bulunan kontaktan, PlayStation 4 konsolunuz için hizmete sunulan son yazılımı indirmeniz gerekiyor.

PlayStation 4 İçin, 6.70 Sistem Yazılımı İndirilebilir

Sizi karşılayan bu sayfada yer alan 'Download update*' yazılı mavi kutucuğa tıkladığınız vakit konsolun son yazılımı indirilmeye başlıyor. 440 MB boyutunda ve '.PUP' uzantılı bu belgenin indirilmesinin tamamlanmasıyla birlikte güncelleme sürecine hazırsınız demektir. Bu noktadan sonra USB belleğinizin içerisine bir klasör oluşturun ve ismini 'PS4' olarak belirleyin. Bu klasörün içerisinde bir klasör daha oluşturun ve bu klasörü de 'UPDATE' olarak isimlendirin. İndirmiş olduğunuz evrakın isminin 'PS4UPDATE.PUP' olduğundan emin olun ve bu indirdiğiniz bu belgeyi UPDATE klasörünün içerisine kaydedin.

PlayStation 4'ünüz kapalı haldeyken USB belleği konsolunuza takın ve en az 7 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutarak konsolunuzu çalıştırın. Bu sayede PlayStation 4'ünüz inançlı modda başlayacaktır ve size yazılım güncellemesini yapabilmeniz için talimatlar verecektir. Bu talimatları yerine getirerek konsolunuzu güncelleştirebilirsiniz.

  • Not: PlayStation 4'ünüzü üstte anlatılan metottan farklı sistemler de kullanarak güncelleştirebilirsiniz. Farklı formüllerle yenileştirme yapmak isterseniz buradaki irtibatın sonundan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bunun haricinde sistem güncellemesi sırasında yaşanabilecek olan sıkıntılar (güncelleştirme sürecinin yarım kalması, elektrik kesintisi USB belleğin bozuk olması ya da belgenin bozuk olarak indirilmiş olması gibi) cihazın bozulmasına neden olabilir. Bu konuda Webtekno takımı hiçbir sorumluluk kabul etmez.